Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova vezet a köldök?

Hova vezet a köldök?

Figyelt kérdés
Hogy van a köldök felépítése? Zárt vagy ez egy rés a hasba?

2023. nov. 3. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Na, jó, most volt elég mára az internetből. Kérdező, szerintem neked is!
2023. nov. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A köldökön keresztül kaptad anyukádtól a tápanyagot és az oxigént amikor a hasában voltál.


Miután megszülettél a köldöködnek már nem volt jelentősége, onnantól csak egy "emlék" marad úgymond.

2023. nov. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

#1 mi nem tetszik ezen a kérdésen? Szerintem teljesen normális, kinek nem fordult meg a fejében?


'Összenő' miután már nincs rá szükséged :)

2023. nov. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A köldök az a hely, ahol embrióként az anyukád testéhez voltál csatlakoztatva. A köldökzsinór köti össze az anyát a gyerekével és ezen keresztül kapja a baba az oxigéndús vért. Pontosabban, van egy véna, amin keresztül jön a vér és kettő artéria, amin keresztül pedig távozik a "használt" vér, hasonlóan mint a felnőtt embereknél is. A véna és artériák körül van egy puha zselés anyag, ami tartja a rugalmasságát, hogy a gyerek és a véna/artériák ne sérüljenek, ahogy a gyerek mozog az anyja hasában.


Amikor a gyerek megszületik, akkor elkötik a köldökzsinórt, ami ezután összeszárad egy kis fekete puklivá, ami utána leesik és a helyén marad a köldök. Tehát kívülről ez tulajdonképpen egy sebhely.


A testeden belül a vénák és artériák "elszáradnak" vagyis már nincsenek használatban, és helyette szalagokká változnak, amik a köldöködtől a májad irányába mennek, sőt ezek azok, amik ketté osztják a májat. Viszont az a része a zsinórnak, ami bentebb van a testben beleépül a keringési rendszerbe és segít a medence rész vérellátásban.

2023. nov. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
#3 Teljesen normális, hogy valaki, aki van olyan korban, hogy kérdést tud ide kiírni (tehát nem 3 éves), azt hiszi, hogy a köldök egy hasba vezető, nyílt rés, amin keresztül benyúlhatsz a hasadba?? Komolyan neked ez ennyire normális? Mi a fene van az oktatással manapság??
2023. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy normális, hogy az ember fejében megfordul, hogy milyen a köldök, mi marad belőle bent, stb. Ne adj olyasmit a szájamba, amit nem mondtam.

Azt oktatást meg mintha nem tudnád, hogy milyen szar.

2023. nov. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!