Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egészségpénztárnak van így...

Az egészségpénztárnak van így értelme, ha az a max. 150 ezer, amit visszatérít az állam kb. bruttó 799 ezerbe kerül (750 ezer + 6,5 százalék működési költség)?

Figyelt kérdés
Nyilván van értelme, pl: kijön belőle a szemüvegem teljes ára (tehát kvázi ingyen van a szemüveg), de manapság ez az összeg gyakorlatilag alig ér valamennyit. De nyilván nem fogják feltornázni 250 ezerre, hol éri az meg az államnak?

2023. nov. 5. 05:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg, ha gyorsan tudod forgatni benne a pénzt, nem áll benne évekig. Most az állampapír hozama is hasonló, de évekig mélyen alul maradt.

Én úgy tekintek rá, hogy ennyivel (13,5%-kal) "olcsóbb" minden termék és szolgáltatás, amit igénybe veszek/megveszek ep számlára, gyerek mellett pedig ez azt jelenti, hogy harmadik éve kimaxoljuk mindketten a férjemmel. Szerintem ez már akkora összeg éves szinten, amiért érdemes lehajolni akkor is, ha egyébként a társaságok már pofátlanul sokat vonnak le működési költségként.

2023. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én szűrésekre kell menjek, nincs még gyerekem, de indokolatlanul magas összegekbe fog ez nekem kerülni. Egyelőre nem tudjuk, mi a bajom, a sima egészségügyben hónapokat kell várni, többször is elhajtottak, mert fiatal vagyok. :/
2023. nov. 5. 10:19
 3/22 A kérdező kommentje:

Decemberig fel lesz töltve a teljes keret, jövő évben kell még használnom.


200 ezret már elköltöttem idén csak magánorvosokra.

2023. nov. 5. 10:21
 4/22 A kérdező kommentje:
Van egy barátnőm, akinek 4 bölcsességfog műtéte lesz, 230 ezer forint az egész procedúra. Nyilván neki is EP-ről megy. ;)
2023. nov. 5. 10:22
 5/22 A kérdező kommentje:
Szóval köszi a választ én is összegeztem magamnak h ez azért megéri, mert lehet tervezni váratlan kiadásokkal is. Tehát feltöltöm, mikor van rá keret.
2023. nov. 5. 10:23
 6/22 A kérdező kommentje:
Van amúgy állampapírom is, mert nincs akkora összeg rajta, hogy másba rakjam, pár millió forint. Szeretnék pár év múlva egy nagyobb lakást, részben családtervezési okból.
2023. nov. 5. 10:25
 7/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
A 150ezer az évi max adóvisszatérítés, nem csak az EP. Adóvisszatérítést kérheted, ha van pl. nyugdíjbiztosítás szerződésedre és akkor növeli annak alapját. Önmagában szerintem nem éri meg, mert van kártyadíj, havidíj, egyéb költségek.
2023. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nincs egyelőre nyugdíjpénztáram, PhD hallgató vagyok, majd ha főállásban dolgozom, akkor teszek be oda is.


Azért a kártyadíj 3 évre szól. Ha csak éves szinten nettó 90 ezer kb. A haszon, az annyi pénz, amiből 2x el lehet menni egy nőgyógyászhoz, plusz 1 magán vérvételre itt ahova járok. Párom nem jár ilyen vizsgálatokra, neki nem éri meg. De szinte minden barátnőmnek van, mert mi több mindennel megyünk dokihoz, mint a fiatal férfiak, sajnos ilyen az élet. :)


Kisbaba mellett meg pláne megéri, 90 ezer forintnyi pelenka óriasi segítség!

2023. nov. 5. 12:13
 9/22 anonim ***** válasza:

Baba mellett rengeteg dologra igénybe lehet venni, érdemes akár már előre arra is gyűjtögetni, ha tervben van. Magánorvos, genetikai vizsgálat, születési támogatás, gyed/gyes kiegészítés, babaápolási szerek, tápszer, nem kötelező oltások, gyógyszerek, stb.

De ha pl. van jelzáloghiteled, akkor annak egy részét is lehet fizettetni a pénztárral. Szóval én még mindig azt mondom, hogy öngondoskodásra bármikor jól jöhet, de kimondottan akkor éri meg, ha tudod benne forgatni a pénzt minél gyorsabban. Pl. tudod, hogy gyereked fog születni jövőre, decemberben belepattintja az ember a max összeget, megkapja a 150 ezer forint adójóváírást következő áprilisban és a befizetéstől számított 180 nappal, a gyerek születését követően vissza lehet igényelni a befizetett összeget a 150 ezer forintnyi adójóváírással együtt. A kp-t meg utána oda teszed, ahova akarod.

A magánorvosi vizsgálatoknál is csak egy pénzforgatás történik kvázi, szóval arra is tök jó.

Ha valaki tudja használni, akkor van értelme. Ha nem, akkor felesleges hosszútávon gyülekeztetni benne a pénzt.

2023. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

9 nem lesz még babánk kb. 3 évig, mert még nagyon nem tartok ott karrierben, hogy el merjek menni babázni. Lehet ez önzőn hangzik, de 35 körül, tervezetten két kicsivel nagyon nehéz lesz visszamenni a kezdő, 25 évesek közé, akik nem töltöttek 4-6 évet a PhD képzésen. Sajnos nincs jövője a felsőoktatási munkának, nem akarok panaszkodni, de ár-érték arányban rengeteg "iskolaidőn túli" munka van, amiért annyi pénzt sem kapnék itt, mint tanársegéd, mint amennyit egy barátnőm keres középiskolai tanárként, alulfizetett terület. Pályázatokat nyerni meg lutri, az én kutatási területemben szinte lehetetlen. :/ Nagy álmom volt ez a cím és szeretek tanítani, de azóta kicsit megbántam. Részmunkaidőben szeptembertől tudok elkezdeni ott dolgozni, ahol tényleg szeretnék, 2025-ben szerzem meg a címem, ha jól alakul. :)


Nincs jelzálogom se szerencsére, 27 éves vagyok és van saját lakásom hitel nélkül, most épp egy nagyobbra gyűjtök, hogy lehessen hová mennünk majd egy-két kisbabával. ;) 47 nm erkély nélkül picit szűkös lesz.


Nyilván van, aki albi miatt nem tud magánorvosokhoz se járni, mert kb.250-300 ezres fizetés erre nagyon kevés. :/


Mivel én így megtehetem, szerintem nekem megéri az EP. ;)

2023. nov. 5. 14:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!