Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart a sebész képzés...

Meddig tart a sebész képzés és utána a szakkirányú képzés?

Figyelt kérdés
Csak érdekel nem ebbe gondolkodok. Úgy tudom első körbe általános sebésznek képeznek valakit,utána 1 pár évig általános sebészként dolgozik, és közbe tanulhatja a szakirányt. (idegsebész, szivsebész stb) Én laikus vagyok tényleg igy van? A szakirányokkal még mennyi hány év a képzés? (tehát ha valaki idegsebész akar lenni stb) Remélem jól irtam a kérdést, előre is köszönöm.
nov. 9. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy az idegsebész ill. szívsebész az a sebész képzésre épül rá. Szerintem ezek önálló szakirányok.
nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyes köszi , én se tudom, én anno úgy hallottam általános sebészként kezdi az idegsebész, dolgozik pár évet és közbe leteszi a szakirányt.
nov. 9. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Ahhoz, h önálló orvosnak mondhassa magát az illető nagyjából 10-15 év az egyetem kezdésétől számolva. Persze ez nem jelenti azt, h ennyi idő maga a konkrét iskola, ez nagyon bonyolult és hosszú út rengeteg munkával és még több tanulással.
nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ebbe gondolom benne vannak a gyakorlatok egy már "rendes" sebész mellett .
nov. 12. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!