Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédülés hideg széltől?

Szédülés hideg széltől?

Figyelt kérdés
Nemrég bicikliztem de egy 15 perc után elkezdett fájni a fülem amint leszálltam mintha inbolygott volna a fejem. Lehet attól hogy a hideg levegő belement a fülembe?

nov. 13. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én is szoktam így szédülni a hidegtől.

Ilyenkor az erek összehúzódnak,nem kap elég vért a belső fül sem,ahol az egyensúlyérzet keletkezik.

Ez hajlam is lehet,nem beszélve esetleges szervi elváltozásoktól,ami ezt az érzést fokozhatja.Erre mondják,hogy nem fáj,csak kellemetlen.

Szédülve azért nehéz biciklizni,ismerem ezt.

nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkretan a fuled erezted, akkor siman.

En mar birom a szelet, de gyerekkoromban legszomjam volt, egesz ijesztonek tunt.

nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél fel fülvédőt. Én télen is biciklizek, homlokpánt a fülemre húzva, plusz sapka.
nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szélben, széltől lehet. Én is gyakran érzem ilyen időben.
nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fül nagyon érzékeny szerv.Van aki érzékenyebb erre,ez hajlam.Vízre,szélre

nagyon kell vigyázni ekkor.

Az a baj ezzel, hogy a füllel nem nagyon tudnak az orvosok sem mit kezdeni, ha sérül annak annyi. Nem túl jól regenerálható, és műthető szerv. Vigyázni kell rá, mert rossz egy életen át szédülni.

nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen,lehet. Nekem elég kimenni sapka nélkül ilyenkor..kint töltök fél órát és fáj a fülem,szédelgek.

Van,aki érzékenyebb és van akinek meg sem kottyan ha -10fokban csak úgy flangál.😀

nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szemmel sokkal több mindent lehet orvosilag kezdeni, mint a füllel.

A füllel semmit.Sajnos.(!)

nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!