Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szteroidok tényleg ennyire...

A szteroidok tényleg ennyire hatásosak?

Figyelt kérdés

Volt egy tanulmány amiben megállapították hogy ha valaki szteroidot szed és ráadásul nem is edz, gyorsabban tudott izmot felszedni mint egy naturális testépítő aki tisztán edz.


Ez valóban igaz?


De sajnos azt nem árulták el hogy milyen szteroidot adtak az alanynak, gondolom nem mindegy hogy egy Tesztoszteron kúra mellé Anavart-t, vagy Trenbolone-t adtak. Vagy lehet hogy sima Tesztoszteron kúra volt nagy dózisban.



nov. 26. 16:51
 1/6 anonim válasza:

Ja,igaz. De a kokszolás a mezei Józsinak nem igazán éri meg.Azért,hogy x ideig jól nézz ki és utána, amikor leállsz technikailag kihugyozd az izmaidat, az nagyon nem éri meg. Arról nem is beszélve, hogy milyen mellékhatásai lehetnek.

Ha rossz cuccot kapsz lehet, hogy búcsút inthetsz az egyik végtagodnak és ez csak egy példa.

Szerintem érdemes megnézni John Meadows utolsó videóit. Egyik héten még tök jól volt, aztán a vérképe meg nem azt mutatta, ahogy érezte magát. Éveken át szúrta magát, aztán hormoncsere terápiára szorult, a végén pedig a szívinfarktus vitte el.

nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

Elképzelhetőnek tartom egyébként (bár edzés nélkül kicsit furcsa), mert a szteroid egyik hatása az, hogy megakadályozza az izomvesztést. Tehát nem csak beépíti a fehérjét az izmokba, de megakadályozza, hogy izmot veszíts.


Tehát, ha valaki naturálon edz, akkor mondjuk 1 év alatt max, 2-3 kg izmot tud felszedni tisztán! Ez baromi kevésnek hangzik, de tényleg kb ennyi az átlag évente, és az már egyébként egy nagyon jó eredmény. Naturálban!


Na most aki nem naturál, és szteroidokat használ, annál ez a mennyiség drasztikusan megnő, mert ha valaki naturál, és úgy edz, akkor hiába eszik annyi húst, meg fehérjeporokat, meg tömegnövelőt, mert a nagy részét lebontja a szervezet.


A szteroid viszont éppen úgy működik, hogy az összes fehérje, amit beviszel, azt beépíti az izomrostjaidba, ezáltal aki szteroidokat használ konkrétan nem csak jobban bírja a keményebb edzést, de hamarabb regenerálódik, mert minden fehérjét konkrétan, amit bevisz, azt mind beépíti az izmokba, amiknek azért k*baszott jó, hogy ez megtörténik, mert az edzés (főleg a robbanékony, kemény edzés) alatt mikroszakadások keletkeznek az izmaidban, amik ha regenerálódnak, akkor vastagabbak lesznek. Így nőnek, persze ehhez kell a megfelelő étrend is, magas fehérjebevitel, izomépítésről van szó, tehát magas szénhidrátbevitel (de nem pizzából, meg hamburgerből, meg kenyérből) NATURÁLON (tömegnövelő) ha NEM NATURÁLON (akkor fehérjepor és + még akár tömegnövelő is).

Szteroiddal konkrétan kb 24 óra alatt regenerálódik az az izomcsoport, amit előtte megedzettél, persze van akinek ez egy kicsit tovább tart, de a 48 óra az már garantált, hogy regenerálódik az izmod. Még talán a láb az aminek kell a minimum 48 óra, de naturálon ezt nem csinálod meg az holt biztos!


Összegezve, ha valaki nehéz fizikai munkát végez, de nem edz (!) tehát nem kondizik, hanem mondjuk építőiparban, vagy tudom is én hol dolgozik (ahol mondjuk nagy súlyokat kell emelgetni, ilyen munkahelyeket értek most ezen), ott lényegében ha valaki használna szteroidot, akkor simán elképzelhető, hogy több izom lesz rajta előbb utóbb, mint azon, aki naturálon kondizik. Mert ugye letudja a 8-12 órás melót (ami nehéz fizikai munka) hetente 5x!, és emellett pedig húst eszik hússal, meg sok zöldséget stb. akkor az mind beépül az izomrostjaiba.


Kicsit sokat írtam, de a lényeg, tehát a rövid válaszom (nem személy szerint) az, hogy igen, ennyire hatásosak!


Csak ugye ezek illegális szerek, és ezt igazából nem azért "találták fel", mert testépítőknek erre feltétlenül szükségük van, ezt anno a nagyon legyengült, beteg embereknek "fejlesztették ki", akik valamilyen egyéb autoimmun betegségtől, meg ezentúl még izomsorvadásban is szenvedtek, azoknak adták a szteroidot, pontosan azért, amit fentebb is írtam, hogy megakadályozza az izomvesztést elsősorban, és úgymond "löketet" adjon az embereknek. Mai is alkalmazzák egyébként, de csak orvos írhatja fel neked, és csakis indokolt esetekben, tehát nem elmész orvoshoz, és megkéred, hogy írja fel receptre, hanem ha kib*szottul szükséged van rá, a testépítéshez pedig nem feltétlen kell (főleg ha nem versenyzel), neked se kereskedned, se használnod nem szabadna! De hát tudjuk, hogy ezt sokan megkerülik, és szarnak rá igazából, csak le ne bukjanak. Ráadásul amiket te már kézhez kapnál, azok nem is "tiszta" szerek úgymond, én úgy szoktam hívni, hogy "kevert lötty" :D, persze hatásos, de egészségügyileg szétcseszed vele a szervezetedet hosszútávon. Nem ajánlom senkinek egyébként, csak azoknak, akiknek valami betegség miatt egyébként szükségük lenne rá!

nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen de ez csak rövid távon igaz, ha nem edzel nem leszel óriás szteroidokkal sem
nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2#


Rég olvastam ennyi hülyeséget. :D

1, az izom nem úgy nő, hogy mikroszakadások keletkeznek és vastagabb lesz

2, mivel minden szénhidrátot cukorra bont a szervezet, teljesen mindegy, hogy miből viszed be a szénhidrátot.

nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt a teremben egy srác, aki szteroidokat szedett, nem is titkolta. De nem volt kiemelkedő sem izomban, sem erőben.. Ilyen 70 kilókkal szériázott fekvenyomásban. Aztán a koksz ráment az egészségére, annyira, hogy vért pisált és abbahagyta az egészet.
nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden hormonhatású anyag ilyen, csak aztán sokan nem számolnak a kellemetlen mellékhatásokkal. Az izom nő, de a herék hormontermelése meg csökken és nemzőképtelenség lép fel.
nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!