Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok el aludni, mert...

Nem tudok el aludni, mert amikor pont el aludnék, akkor nagyon be dobog a szívem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, pulzus problémával, amire kaptam Bisoprolol 5 mg tablettát (Előtte Tallitont, amitől egyensúlyzavarom volt és annyira nem kontrolálta apulzus problémát, szóval gyógyszer csere történt).

Tegnap reggel 120-as pulzussal ébredtem a semmiből, 2 órán át reszkettem és alig akart lejebb menni.

Fel hívtam az orvosom, el mondtam Neki, hogy eddig nem volt ilyen ezzel a gyógyszerrel, napi 1 felet szedek a javaslatára, reggel be véve, mivel kicsit alacsony a vérnyomásom a magas pulzus ellenére.

Mondta vegyek be egy egészet, mondtam hogy doktor úr felet szedek, azért, mert alacsonyabb kicsit a vérnyomásom.

Erre azt mondta 3x felet vegyek be, reggel délben éjszaka.

Így is tettem tegnap, most meg itt vagyok.

Alapjáraton éjszaka voltam fel egy ideje, de nagyon rajtam az álmosság is most végre és nem tudok ettől el aludni, mert amikor pont el aludnék, erősebben kezd pumpálni most meg.



dec. 5. 02:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Deritsd ki, hogy lehet-e pszichés alapja.
dec. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fogsz választ találni, ugyanis ez még egyszerűbb esetben is ilyen macera. Kezdik egy valamilyen adaggal és majd a tapasztalatod alapján módosítják ha kell, aztán kezdődik elölről az egész. Én 1et szedek reggel, nekem mondjuk bevált. Egyébként ezek a szerek hatásosak, de mindig lesz majd 1-1 olyan alkalom, amikor úgy érzed, mintha be sem vetted volna, nekem is néha felmegy a pulzus, vérnyomás és ilyenkor majd kiesis a szívem érzésem van.
dec. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ilyen volt, de már most ezt a 3x adagot Én nem tudom, ahogy kijebb ment kicsit úgy tudtam elaludni.

Rokonok akik béta blokkolót szednek azt mondják jó lesz az, Én már komolyan nem tudom, az tuti hogy amikor le ment a 6 óra akkor könnyebbnek éreztem kicsivel a szívem és ahogy el akartam aludni úgy már most nem pumpált úgy meg.

dec. 5. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az nekem fura hogy hirtelen ugrik meg a pulzus. Ezért gyanitottam szorongásos/pánikbetegséget.


De nem tudom, mert nekem nincs baj a szivemmel

dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ébredés után, ahogy kinyílik a szemem, igen.

Most jó volt az ébredés, az el alvással volt gond, ahogy le írtam.

dec. 5. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván a stressz, a szorongás benne van, de pl. nálam szervi baj nincs, ki lett vizsgálva. Néha van ilyen gyógyszet mellett is, de az nem baj, ha az orvosoddal ezt megbeszéled.
dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálam sincs szervi baj a leletek szerint, csak hogy kicsit kisebb szivem az átlagosnál, de semmi baj azzal.

Nyilván benne van a stressz és szorongás, de Én most így a gyógyszer állítással vagy az egésszel nem értem a szituációt.

dec. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!