Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon súlyos D vitamin...

Nagyon súlyos D vitamin hiányom van.10 es értékkel kezdtem 1 éve,ezt mostanra sikerült hatalmas D vitamin dózissal 19 re emelni! Napi 8000ne+ heti 1x 20.000 ne iszok+ magnézium és K vitamin.Mennyit kellene innom?

Figyelt kérdés
A minimum 70..de jó lenne elérnem a 100 at.Teljesen életképtelen vagyok a fáradtságtól,depressziós stb..

dec. 7. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs véletlenül celiakiád vagy valami bélrendszeri problémád? Napi 8000 E-től 1 év alatt már bőven jó D vitaminszintednek kellene lennie normális felszívódás mellett.
dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1/1nincs ,az orvosok sem értik mi a gond..ráadásul nővér vagyok sok orvos ismerőssel,de ilyenről egyik sem hallott.Mekkora adagot kellene innom? Ez így már nem élet...
dec. 7. 18:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Májaddal nincs gond?


A lányom májbeteg volt 4 éves koráig. Neki augusztusban is 5 csepp kellett naponta a Vigantolból 7 évesen.

dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ott valami más van a háttérben akkor. Vagy amit szedsz az nem hat.
dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs májbetegségem,az összes többi labor értékem jó! Nincs olyan,hogy amit szedek nem jó,mert már 8 fajtát próbálta..csepp,spray,kapszula,tabletta formában🤷🏻‍♀️
dec. 8. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Vesebetegség,cukorbetegség is lehet az ok. Vagy IR pl.
dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6/6 kivizsgálva,minden tökéletes
dec. 9. 21:20
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 Az IR mit okozhat és mit lehet tenni?
márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#3 A vigantolból 5 csepp az nem 2000 NE? A gyerekorvosunknál alap D-vitamin napi adag 1000 NE, fertőzések alatt 2000.

Elvileg hetekig szedett napi 60.000 NE-vel adagolható túl a D-vitamin, de a túladagolás az csak felszívódott vitamin esetében értelmezhető, úgyhogy ha ennyire rosszul hasznosul, akár még többet is lehetne szedni. Azt nem hinném, hogy az átmenő (nem felvett) vitaminnak lenne mellékhatása.

Évekkel ezelőtt olvastam egy angol nyelvű cikket arról, hogy a a D-vitamin esetében orvosok sürgetik az ajánlott bevitel újragondolását, s ttkg-alapú adagolás is felmerült, meg a 10.000 NE napi adag is egyre többször diskurzus tárgya, és itt normál felszívódásról van szó.

márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3as vagyok. A lányomnak máshogy kell adagolni a vitaminokat,mint egy egészséges gyereknek.
márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!