Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan visszatérő...

Folyamatosan visszatérő gyomorfájdalom,megbízható Gasztroorvos Budapesten?

Figyelt kérdés

Visszatérő gyomorfájdalommal küzdők,ez év elején helicobacter tesztem pozitív lett,antibikotikumot szedtem rá.

Ismét fáj a gyomrom,bármit eszem.Az orvos akinél voltam ...nem bízom benne.

Jó lenne egy alapos,megbízható orvost találnom,ha ajánlanátok nekem,megköszönöm!



#Visszatérő gyomorfájdalom
dec. 17. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Heliobacter pylorira nem antibiotikum kell, hanem PPI (proton pumpa gatlo). Ki irta ezt fel?


Barmilyen maganorvos akinek van reputacioja tokeletesen fog diagnosztizalni nagyon nagy valoszinuseggel. Kis valoszinuseggel meg nem.


Menj gasztroenterologiara, ne gastrologushoz ha van itthon olyan specializacio egyaltalan.

dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Sztk- s gasztroorvos írta fel,2 féle antibiotikum,plusz mellé savlekötő,ezt szedtem együtt,kiegészítveég a normaflorral.

Nem tudom pontosan,hogy mitől van a gyomorfájdalom,ételtől vagx esetleg a helico visszatért....

dec. 17. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Le tudnad legyszives irni milyen antibiotikumok meg "savlekoto" foleg? Savlekoto alatt sokan a Rennnie-t is ertik, vagy a gyogyszert a PPI-t. Es az is kulon tagmondat, hogy "plusz melle savlekoto" - ezt mondta, hogy jo lenne vagy ezt is felirta?
dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az antibiotikum: Kalcid és Klion,a savlekötő pedig amit az orvos írt fel Controloc.Ezt kellett együtt szedni 2 hétig.
dec. 17. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
A klionnal érdemes vigyázni okozhat ilyesmit
dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez még év elején volt,februárban. Nem hiszem,hogy a gyógyszer miatt lenne.
dec. 17. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:

A controloc (pantoprazole) az jo, de refluxra. Erosebb az esomeprazole/omeprazole, de sokaig azokat nem jo szedni meg gyogyszerekkel egyutt utkozes van emiatt is. En monofarmakoterapiaban (es(ome)prazole) tennem 2 - 4 hetig. entero microbioma is karosodik alapbol. Berakni 2 antibiotikumot pantoprazole-al az meg oke, de az is csokkenti a belflora minoseget, mennyiseget, de valoszinuleg ezert irta, mert a pantop. singeriaban van mas gyogyszerekkel a mechanizmusa miatt tehat pantop. mellett lehet szedni biztonsaggal mas gyogyszereket ezert irt ennyi antibiot. Ezt nagyon nem erdemes bevallalni az emlitett erosebb PPI-vel mert az mar tullo a celon.


Vagy maradjon ez hosszabb ideig akkor, vagy ha nem erzel erdemi javulast mar ameddig mondta, hogy mikor hat (1-2 het mire erzel javulast), akkor felvetheted neki az egyiket: esomeprazole vagy omeprazole. Egyebkent is ez a ketto a leggyakoribb ezekre meg refluxra amit felirnak.

dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat,már csak egy megbízható orvost kell találnom😅
dec. 17. 14:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!