Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Talpi bőnye betegség gyógyulás...

Talpi bőnye betegség gyógyulását mivel lehetne segíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon fáj. Hetek óta.. Masszázs és a hideg borogatás nem segített. Kimelem, de menni sajnos muszáj a.
dec. 23. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen betegség?
dec. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedtem, több mint másfél évig. Több alkalommal kaptam bele szteroid injekciót, az első kb. 3-4 hétig hatott csak, majd visszatért a fájdalom, a többi injekció már nem ért semmit.

Szerencsére már több mint egy éve tünetmentes vagyok. Sokféle kezelést végeztem magamnak, nem lehet tudni konkrétan melyik segített, talán együtt az összes:


- Nyújtó gyakorlatok naponta (lábfej és alsó lábszár) az ortopéd orvosom utasításai alapján.

- Nagyon kemény, merev ortopéd cipő betét és otthonra, bentre is ortopéd papucs, csakis ilyenben jártam.

- Vettem egy komolyabb lábfej masszírozó gépet (légpárnás, melegítős), naponta fél órát masszíroztam a lábaimat.

- És végül egy angol nyelvű, erről szóló facebookos csoportban olvastam egy bizonyos kineziológiai szalagos kezelésről, ami nagyon sokaknak segített. Utánaolvastam és amerikai klinikai vizsgálati eredmények is meggyőzőek voltak. Sajnos itthon ez nem ismert egyáltalán, nem találtam olyan gyógytornászt, aki feltette volna nekem ezért vettem ilyen tape szalagot és youtube videó alapján megtanultam magamnak feltenni. A módszer neve "low dye taping", erre rákeresel és meglesznek a videók róla. Az így felragaszottt szalagok nagymértékben tehermentesítik lépéskor a gyulladásban lévő talpi lemezt és így meg tud indulni a gyógyulása.


Szóval rajtam ezek segítettek. Bár már egy éve nincs panaszom, a nyújtógyakorlatokat és a masszírozást azóta is csinálom és a betét is mindig benne van a cipőmben.

dec. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem pár hónap után elmúlt, de magam is és masszőr is rendszeresen masszírozta. A rendszeres alatt 1-2 hetente való találkozót értek. Pihentetni nem tudtam, mert nekem szülés után jelentkezett, muszáj volt kelni a babához.
dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Jó sokára mulik el, olvastam. Hetek óta fájdalomcsillapítókon élek, de próbálom akkor, amiket írtatok. Örülök, hogy nektek már múlt idő. 🙂


Boldog, egészséges karácsonyt kívánok nektek.

dec. 23. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!