Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HIV -tesztek eredményeit...

HIV -tesztek eredményeit segítene értelmezni ez hozzáértő, hogy miért emelkedik a százalékos arány ha negatív az eredmény ? Lent részletes eredmények.

Figyelt kérdés

A lehetséges fertöződéstől 10 napra 0.06 (negatív) , 39 napra 0.09(negatív) , 46 napra 0.10(negatív) , 53 napra 0.11(negatív)

Lehet fokozatosan egyre magasabb lesz majd megugrik és kb 1-1.5 hónap és pozitív lesz ?

HIV 1,2 Antites, HIV 1 Antigén CMIA ABOTT (vérből)

A lehetséges infekcio után 1-4 hétig afták és garatgyulladás , majd 1 hete afta de sérülés után - ráharaptam a nyelvemre + ezen stresszelek nagyon.



#tünet #HIV eredmények index arány #Mindenhol más ablakperiodus
dec. 28. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl rövid az idő és kicsi a változás ahhoz, hogy bármit lehessen mondani. Legjobb lenne a partner tesztjét látni. Ilyenkor az többet mond még, mint a saját.
dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 köszi , hát én is így gondolom , csak képtelen vagyok előállni a kéréssel , sajnos egy hivatásos "partnerrel történt - természetesen az aktus gumi-val , de a kölcsönös orál nem.

Aki azt mondja megérdemlem , igaza van , de attól még megbolondulok.

Mindenhol mást olvasni 4 hét után 99%- os teszt , 6 hét után tuti biztos , de 90 napot is olvastam , sőt fél évet is már. Megbolondulok.

dec. 28. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden időponthoz csak egy számot írtál. Ha ezek valójában az antigén értékek, akkor kimondható, hogy megúsztad, nem kell tovább idegeskedned.
dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Odaírtam pl 46-nappal a lehetséges infekció után 0.10 és negatív minősítés ill 53 nap 0.11 és negatív minősítés - csak az ilyeszt meg hogy az érték hiába negatív ,lassú emelkedést mutat.

Köszönöm 3-as ment a pipa.

dec. 28. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, már 3 hét után is kimutatják ezek a korszerű tesztek. Pozitív eredmény esetén nem ennyivel lenne magasabb az érték, hanem jóval többel és nem 0-val kezdődne. Bajban is lennénk ha 53 napra se mutatná ki, ha vérdadás szempontjából nézzük, rengetegen fertőződhetnének úgy meg. Orállal egyébként is nagyon kicsi az esélye, max akkor, ha frissen vérző seb volt a szádban.
dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm , nem volt sebes a szám vagy ilyesmi.
dec. 28. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
PCR hamarabb ad pontos választ, mint a szerológiások.
jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Az melyik amelyik PCR-teszt ?
jan. 7. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt HIV "parám", pedig nem is "hivatásossal" voltam, és heteroszex kapcsolatban.


De ha nem volt orál, és mlg gumiban is csináltátok, gyakorlatilag 0% volt az esélyed a fertőzésre.


Szerintem inkább most már nyugodjál le. Csináltass 30-60 nappal később még egy tesztet. Ha az is negatív akkor 100% biztosan negatív vagy.


Egyébként meg ha ennyire beparáztál, az aktust követő 48 órán belül be kellett volna rongyolni a Szent László korház HIV ambulanciájára, és egy hónapos HIV kezelést (2 gyógyszer) írnak fel ha kéred. Ezt azonnal megkezdve, és szigorúan végigszedve, nagyon hatékonyan tudja még fertőzést (a vírus szaporodását és az egyes szervekbe való beágyazódását) megakadályozni, hogy nem leszel fertőzött. A bökkenő az ára, valami 230 ezer forint körül van az egy havi adag, mert TB támogatás erre viszont nem jár.


Illetve nem akarok senkit bátorítani, vagy hogy felelőtlenebb legyen. Mikor nekem parám volt, az esélyeket latolgattam (én óvszer nélkül szexeltem).


De Magyarországon elég alacsony a fertőzöttségi ráta. De igen, heteroszex szexben is el lehet kapni. De pl ha csak sima vaginális szex van, nincsen egyéb STD, még akkor is valami rohadt kevés esély a vírus átvitelének ha az egyik ember garantáltan fertőzött. EZeket egybevetve egy random (lehet beteg, lehet nem) emberrel való normál (nem durva) vaginális szexnél, hogy megfertőződj valami egy a töbezerhez. Tized, század százalékokról beszélünk! Tudom ez sem vígasz, ha valaki megfertőződik.


Ja HIV specifikus PCR tesztet egy helyen tudok csak Budapesten:

[link]


Amikor én voltam, azt mondták 8 nap után már kimutatja, de külföldi oldalakon azt olvastam, már a pár napos fertőzést is kimutatja, érzékenységtől függően. Mert ez nem ellenanyagot (ami egy késletetett reakció), hanem magát a vírus RNS-t nézi. Hátárnya nyilván, hogy drága... főleg ha expressz kéred.



De azt érzem, nálad a para a nagyobb esélyes, mint a HIV fertőzés. De tudom mlyen ez, én is átmentem rajta. Én megcsináltam a HIV kúrát, miközben még a PCR teszet is expressz megcsináltattam...


Azt hogy 1 héttel a fertőzés után, milyen sebet ejtesz magadon, már semmi jelentősége a fertőzés szempontjából. Ha nem voltál fertőzött, a nyelvedre harapás után sem leszel az. Mármint az egy héttel ezelőtti szexből eredően. Nem él egy hetet a szádban vagy a bőrödön a HIV. Ha nem jutott be a szervezetede, akkor egy hét után már nem is fog. Ráadásul a szájban lévő, a szervezetbe még be nem jutott virust állítólag a legtöbb szájviz könnydeén elpusztítja. A HIV szervezeten kivul elég könnyen elpusztul, nem túl ellenálló virus. Ezért is csak közvetlen kontakttal, seben keresztül tud bejutni.


Az aktus utáni pár hétben megjelenő tünetek lehetnek ugyan aggasztóak, ugyanis (nem minden esetben) de a HIV vírus elleni kezdeti immunválasz is tud okozni olyan tüneteket, mint a "hagyományos" virusok (láz, torokfájás, ossz közérzet). De ebben az influenza/COVID időszakban, és még hideg is van, sokkal nagyobb esélye van hogy bármi más okozza, de nem a HIV.


Ha 2-3 gyosteszt amit mondjuk 30 napos különbséggek elvégzel (3e Ft/db a Karolina úton), és mind negatív. Akkor lépj tovább... negatív vagy.

jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 én is lánnyal , csak "hivatásossal" volt orál gumi nélkül és aktus gumival.
jan. 23. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!