Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomésra BISOPROLOL-R...

Magas vérnyomésra BISOPROLOL-RATIOPHARM 5 mg. Mit kell róla tudni?

Figyelt kérdés
27 eves vagyok,sportos, nem dohanyzom. ezért valoszinuleg genetikai alapon magas a vernyomasom. Honapok ota szedek fokhagyma tabit,magneziumot es minden reggel galagonya teaval kezdtem,de ezek abszolut nem valtak be, ezert BISOPROLOL-RATIOPHARM 5 mg tabit kaptam amibol naponta egyet szedek reggel,de estere siman 170re felmegy a vernyomasom, a pulzusom pedig csak 50-60. Valoban rossz tabit kaptam? Gyogyszeresz baratom azt modnta ez foleg heves szivveresre van nem is magas vernyomasra.

dec. 29. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy magas pulzusra szokták írni, de csökkenti a vérnyomást is elvileg (ezért elsőre vacillált az orvos, mert nekem alacsony a vérnyomásom, viszont magas a pulzusom).

Az 5 mg nem kevés, én a felét szedem, gyanús, hogy ha nem szednéd, akkor még magasabbak lennének az értékek.

dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bizoprolol valóban nem kimondottan vérnyomáscsökkentő, hanem béta-blokkoló, ami ugyan csökkenti a vérnyomást, de nem ez az elsődleges funkciója. Úgy tűnik, hogy nálad nem vált be. Nincs nagy probléma, beszélj az orvosoddal és ajánlani fog egy másik készítményt.
dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez pulzuscsökkentő én is azt szedek ez a vérnyomást kicsit visz le a pulzust viszi le jobban.
dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz ha e mellett 50 alatti pulzusod lesz ébren , akár 45 alatti is.
dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bisoprolol nem viszi le a vernyomast, maximum 10-15 hgmm-ert visz le. Ez egy pulzuscsokkento gyogyszer ami a pulzus csokkentese reven csokkenti valamelyest a vernyomast is (az emlitett 10-15 hgmm-ert).

Nem jo gyogyszert kaptal, kifejezetten magasvernyomasra valo gyogyszert kellene kapjál.

dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!