Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van koponya MR vizsgálattal? Meg lehet tagadni a kontrasztanyag beadását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek koponya MR vizsgálatra. Szédülés a beutalási diagnózisom. Valószínűleg mentális eredetű, legalábbis a megkezdett pszichoterápia óta csökkent a mértéke, sőt meg is szűnt. Időnként néhány másodperces szédülést még érzek, de korábban folyamatos volt, hónapokig tartott.

A szédüléssel kapcsolatban szemészet, fül - orr- gégészet, labor, koponya CT, neurológia, EKG, nyaki ultrahang, nyaki gerinc röntgen mind negatív szerencsére.


Olvastam róla, illetve több helyen figyelmeztetnek rá, hogy MR- nél a kontrasztanyag beadása mellékhatásokkal járhat. Nyílván már a zaj sem kellemes, ami az MR - gép belsejében van, de igazán a mellékhatástól tartok.

Nektek mi a tapasztalatotok? Milyen esetben indokolt a kontrasztanyag és milyen esetben nem kell? Ez helyzetfüggő, vagy van valamilyen előírás?


Ha eleve úgy kérem a vizsgálatot, hogy aláírom, hogy nem kérem a kontrasztanyagot, elvégzik egyáltalán a vizsgálatot?


Antibiotikumot is szedek jelenleg, pont beleesik a vizsgálat abba a néhány napba, amíg szednem kell. Vajon ez befolyásolhat valamit?



jan. 7. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs kontrasztanyag, akkor nem lehet semmit látni, értelmetlena vizsgálatot lefolytatni.
jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum nem befolyásol semmit.


A MRI hangja is teljesen elviselhető, a kontrasztanyagot meg meg se fogod érezni.

jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám folyamatosan jár kontroll Ct-re, többek között koponya Ct-re is, soha nem panaszkodott mellékhatásokra.

De a kontrasztanyagot nem véletlenül adják, az kell :)

jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Amikor nekem volt koponya MR vizsgálatom én nem járultam hozzá a kontraszt anyag beadásához. Mivel senki nem tájékoztatott, mik lehetnek a mellékhatásai, így nem egyeztem bele. A vizsgálatot így is el tudták végezni, ami negatív lett.
jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Justinianus ***** válasza:
82%

Akkor minek mentél orvoshoz?

Más meg százezer tb-t fizet havonta és fél évig várni kell rá.

jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondtad volna le a vízsgálatot.
jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nyilvánvalóan mentális eredetű, minek görcsölni 1000 fizikai vizsgálattal?
jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező! Azért amíg nincs lelet, addig ne vedd biztosra, hogy csupán mentális problémáid vannak. Nekem is azt mondták, hogy a szorongástól vannak tüneteim, aztán a Koponya MR-en adtak egy szklerózis multiplex diagnózist. Az MR azért kell, hogy ezt nagyjábl kizárhassák. Ha az MR kiértékelésénél azt látják, hogy az agy egy részén halmozódik a kontrasztanyag, akkor az a gyulladás jele. Ezért lényeges kontrasztanyagot használni. Én eddig kb tíz koponya MR-en vagyok túl. Az egyiktől tüsszögtem egy-két percig, a másiktól pedig lett pár néhány centis pirosas kiütés a hasamon, amik pár óra alatt eltűntek. Miután megittam egy liter vizet. Fontos tehát sokat inni. Vannak akik hánynak tőle, ezért előtte pár órával jobb mellőzni az evést.
jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen , még a szédülés elején gondoltam sclerosis multiplexre , és valóban ezt semmi nem zárta ki.

Akkor azt mondták nekem, hogy a sclerosisnál a szédülés rövid rohamokban jelentkezhet , de igen , biztosat a vizsgálat tud mondani.

jan. 7. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam néhány volt szédülés amikor felálltam székről vagy ilyesmi. Aztán pár hét után ahogy jött, úgy el is ment magától. Kívánom, hogy ne legyen az, bár nekem ez a 15. évem vele és lényegében panaszt nem okoz.
jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!