Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek a laborértékek minek...

Ezek a laborértékek minek számítanak? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, állandó fáradtság miatt küldtek kivizsgálásra. Endokrinológus nem mondott semmit, csak tovább küldött MR vizsgálatra. Azt mondta, ha megvan az MR, akkor mond majd véleményt.


D-vitamin (25-OH) 98,7 nmol/l

TSH 1,704 mIU/l

Szabad T4 (fT4) 10,07 pmol/l


Szabad T3 (fT3) 6,00

Anti-TPO 0,5 U/ml

Follikulus Stimuláló Hormon (FSH) 1,83 IU/l

Luteinizáló Hormon (LH) 1,99 IU/l

Prolaktin 121,03 mIU/l

Ösztradiol (E2) 357,90 pmol/l


Totál tesztoszteron 4,54 nmol/l

Szabad tesztoszteron (FTI) 15,5 %

DHEA-szulfát (DHEAS) 10,20 umol/l

SHBG 29,20 nmol/l

Kortizol (szérum reggel) 287,98 nmol/l

ACTH 19,7 pg/ml

Androszténdion 4,6 nmol/l


jan. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi szerepel a vérvételi leleten? Minden értéknél nézd meg, ha H betű, akkor magasabb az értéked, mint kellene, ha L betű, akkor alacsonyabb.


Mondok egy példát, az én vérvételemen a D vitamin határérték 60-150 küzdött jó. Nem 50 az érték, ott egy L betű a leleten, tehát D vitamjn hiányom van.


Az sem mindegy, hogy mikor készült a vérvétel, a ciklusod milyen szakaszában, más az elfogadható határérték sok hormonnál, például az LH hormon esetén a follikuláris szakaszban, más ovulációkor és más a kútra szakaszban.

jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
És mégis mi indokolja az mri vizsgálatot??
jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*luteális szakaszban


El nem tudom képzelni, mire gondolt az autocorrect azzal, hogy kútra, bocsi 😂

jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Menstruációs ciklusom már régóta nincsen, hónapokig folyamatosan vérzek, aztán meg hónapokig nincsen semmi.


A labor eredményét én nem kaptam kézhez, csak a doki (magán ellátásban végeztem mindkettőt), ő pedig csak ezeket az értékeket írta fel a leletemre.

jan. 15. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Triviális kérdés, de nincs Ügyfélkapud? Eeszt felületre minden leletednek fel kell kerülnie, akár államiban készült, akár magánban. Ügyfélkapuval bejelentkezve így bármikor hozzáférsz a leleteidhez.
jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van, de oda is csak az orvos lelete van feltöltve
jan. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!