Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valójában hogyan kell vérnyomá...

Valójában hogyan kell vérnyomást mérni?

Figyelt kérdés

A házi vérnyomás-mérésről szóló cikkek egy csomó feltételt szabnak a helyes érték megállapításához, pl:

- előtte X percig ne mozogj

- előtte X órával ne igyál kávét

- menj el előtte vécére

- mérés közben a karod így-úgy legyen, ne beszélj

- mérj kétszer és a nagyobbik értéket fogadd el

- stb.


Ehhez képest, egy kórházban vagy a háziorvosnál, vagy csak akár egy munkahelyi alkalmassági vizsgálaton leültetnek, rád rakják a mandzsettát, mérnek aztán helló, annyi a vérnyomásod amennyit mutat a kijelző. Van értelme a fenti szabályok aprólékos betartásának otthon?


febr. 3. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem szigorú.

Nyilván nem kardió után kell mérni.

Közben ne mozogj, ennyi.

febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezek nem befolyásolják jelentősen a mérést. Nyilván nem egy órás futás, vagy hat kávé után kell mérni, de ha nincs ilyen extrém tényező, akkor alapvetően reálisnak tekinthető a mért érték.
febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

nyugalmi állapotban mérd a vérnyomásodat


Igazából 1 mérésnek kb semmi jelentősége nincs, mivela vérnyomás egy változó érték.


Akkor tudod meg mia helyzet a vérnyomásoddal ha többször megméred


Ha megméred mondjuk 10 szer 1 héten belül és mindig jó az érték akkor valószínüleg nincs okod aggódni


De az is igaz hogy ha egyszer megméred és magas érték jön ki akkor se biztos hogy baj van.



Engem például a háziorvos megmér akkor 150/80 körulit mért, mondtam neki otthon soha nem mérek ilyen magas értéket.


Mivel elég dagadt vagyok nem hitt nekem elküldött a kardiologiára, ott volt vérnyomásmérés ekg terheléses ekg szívultrahang meg minden,


a kardiologián 120/70 körüli volt amugy a nyugalmi vérnyomásom.


Végig küldözgettett a háziorvos kardiologiára hasi nyaki ultrahangra laborba endokrinologiára meg az isten tudja még hova(én meg hülye el is menetem)


A vizsgálatok után minden orvos kb azt állapította meg hogy semmi bajom csak fogyjak 10-20 kilót.


De ezt ugye orvos nélkül is látni hogy dagadt vagyok:D

Igy jó sok pénzébe voltam most a TB nek, sok időmet elbasztak és nem sikerült semmilyen betegséget rámtukmálni.


Amugy a háziorvos alapból egy rahedli gyógyszer akart felírni, és azért küldött el mindenféle szakrendelésekre mert közöltem vele hogy nem szedek be olyan gyógyszert amire nincs szükségem.


Most ott tartunk hogy akkor meg egyek csirkemellet meg fűvet me különben meghalok...:D

febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
63%
Nem kell ezt ennyire szigorúan venni. Most ha neked egy ilyen mérésnél 140/95 az nem jelent semmit, de ha már 170/95,akkor az már gond, ilyenkor van az, hogy figyelni kell, hogy a mérés nyugalmi legyen vagy kell terheléses, esetleg 24 órás mérés, ha akkor is annyi, akkor kezelést igényel.
febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túllihegni, én terhesen rendszeresen mérem itthon, annyi, hogy előtte kb. 10 percig ülök, tehát nem a 1,5 órás kutyasétáltatás után közvetlenül állok neki, mérés közben nincs keresztbetéve a lábam, karom lazán a combomon vagy asztalon és nem dumálok közben. Nekünk digitális van, van olyan opció, hogy 3-at mér egymás után és abból átlagol. Orvos, védőnő nem rögtön mér, amikor bemegyek, hanem ha már üldögéltem ott legalább 10 percet, pont ezért, hogy ha előtte gyalogoltam be a villamostól vagy föl az emeleti vizsgálóba, akkor ne rögtön utána történjen a mérés, és dumálni nem szabad közben, pl. az asszisztens rámszólt múltkor a háziorvosnál, amikor közben akartam valamit mondani, hogy ne beszéljek közben.
febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer üzemihez mentem. Elkéstem, emeleten volt, futottam.

Mondták, akkor üljek le, mert így nem tud mérni. Pár perc múlva tök átlagosan mért.

Aztán volt 24 órás mérő rajtam , sok éve. Amikor elindult, írnom kellett perc pontosan, hogy éppen mit csináltam akkor hogy tudják az esetleges kilengés miért volt. Pl ettem, vagy rohantam mert jött a postás.

febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen mindig minden orvos megmérte, ahová mentem. Ha magas volt kicsit, egyszerűen újramérték pár perc múlva. Nekem már attól magasabb lesz, ha beszélek közben. Eleinte nem tűnt fel senkinek a hibás mérés miatti magasabb érték, mert nagyon alacsony vérnyomással kezdtem a terhességet, és nem teljesen jól mérve is még bőven normális volt az érték.
febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ki az aki ezzel ennyit foglalkozik, Istenem! Nem tök mindegy? Annyit mérnek amennyit mérnek, nincs jelentősége egyszeri mérésnél.
febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!