Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Labor eredmény?

Labor eredmény?

Figyelt kérdés

Voltam rutin vérvételen a házi dokimnál egy eltérés van és az a vvt 5,88 , referencia tartomány 4,40 -5,80 ig jó.

Anyit tudni kell hogy januártól június ig hemotológiára jártam be volt gyulladva az ér a lábamon es ott minden hónapba volt vérvétel és ott is 5,88 vagy 5,90 volt a vvt csak az a helyzet hogy ott a referencia érték 4-6 ig jo. Számit ez valamit ? Miert van más ref tartomány?



febr. 5. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen minimális kiugrás nem probléma, ráadásul még lehetséges magyarázat is van. Főleg, ha van olyan referencia tartomány, ami ezt elfogadja. Más eltérés nem is volt? Mert akkor elég jó eredmény.
febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia más eltérés nem volt csak ez :)

Igen csak fura hogy minden laborba más számit jónak ..

febr. 5. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Ne aggódj emiatt! Nemrég voltam én is, nekem is magasabb volt egy picivel (bár nekem nem csak ez😆). Meg sem jegyezte, csak annyit mondott, hogy a klinikán ezt még elfogadják. Nyilván ha a te háziorvosod problémát lát majd vele, úgyis mondja.

febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked mi volt meg magasab? 🙂
febr. 5. 16:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Közben elnéztem, nekem nem is vvt-m volt magas, az épphogy nem (határérték volt.)


A monocytam 9,5 volt 8 helyett, de egyes helyeken 10-ig elfogadható.


A koleszterinem 3 tizeddel volt magasabb, mint kéne, ez esélyes, hogy csak valami miatt, amit előtte lévő nap ettem.


A bilirubinom volt még magasabb, mint kellene, de ez sem annyira, hogy izgulni kéne (23,3 20,5 helyett).

febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neked is akkor csak minimálisak az eltérések 🙂 neked mennyi a ref tartomány a vvt nél?
febr. 5. 16:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálam pl a monocyta 11 ig jónak számít 😅
febr. 5. 16:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, abban a laborban 3,90-5,10 a ref tartomány vvt-re
febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt mondom pl ha a én laboromba nézve neked a vvt szamod 4,40 alatt lenne akkor enyhén vérszegény volnál de a tiéd szerint nem vagy …🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️😀 fiu vagy lány vagy? Mer ha lány akkor az magyarázná a ref tartomány nálad
febr. 5. 17:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Lány vagyok
febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!