Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 3 generációra visszamenőleg...

Ha 3 generációra visszamenőleg apai-anyai ágon egyik férfi felmenőm sem érte meg az 50et, akkor nekem milyen kilátásaim vannak?

Figyelt kérdés
Apám, apai nagyapám, apai dédapám, anyai nagyapám, és anyai dédapam is 50 éves kora előtt halt meg különbőző betegségekben. A leggyakoribb a keringési/érrendszeri betegség volt, és két tüdőrák. Apám úgy halt meg 48 évesen tüdőrákban, hogy 17-22 éves kora között dohányzott, szóval csak 5 évig, még a születésem előtt.

febr. 8. 04:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A rák az genetikai hajlam sajnos, szóval érdemes nézetni magad orvosokkal. Nem kell hipochondernek lenni, de éves vizit érdemes. Ugyanez a keringési dologra. A mai világban szerintem már könnyen túl élheted az 50-et, de az a fontos, hogy tényleg elmenj orvoshoz. (Meg a szokásos: figyelj az étkezésedre, mozogj, igyál eleget, aludj eleget, ne cigizz, ni piálj, ne drogozz stb stb)


Nekem apai ágon a cukorbetegség fut a családban, de apám azért megvárta, hogy stroke-ot kapjon és tönkremenjen a veséje mielőtt elment orvoshoz, hogy diagnosztizálja magát. Inkább szedte a fájdalom csillapítókat meg fájdalomban élt minthogy elment volna orvoshoz.

febr. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos elég nagy a valószínűsége, hogy neked is lesz valamilyen kardiovaszkuláris betegséged.


Igazából nem tudom mennyi idős vagy de szerintem olyan 25-30 éves korodtól már nyugodtan elmehetsz egy részletes kardiológiai kivizsgálásra.


A rákkal ugyanez a helyzet. Évente tüdőszűrés, bár ezt munkádból kifolyólag köteles is leszel alapból elvégeztetni.

febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!