Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak kereszténységgel...

Vannak kereszténységgel összeegyeztethető torna-formák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már elég régóta érzem hogy jó lenne valami mozgásformát bevezessek a napjaimba, nyújtást meg ilyesmit. A jóga jutott eszembe, nem igazán tudtam róla semmit de találtam videókat és egy pár hete minden nap szánok rá időt. Összességében jól esik, viszont bosszantott egy kérdés, hogy vajon ez mennyire összeegyeztethető a hitemmel. Utána néztem és mindenhol egyértelműen azt a választ kaptam, hogy keresztényként a jógát el kell felejtenem. Ez eléggé megijesztett... nem voltam tisztában vele hogy minek állok neki. Próbáltam magamnak magyarázni hogy ez csak torna, de nem akarok magam ellen cselekedni.


A kérdés az: vannak ,,keresztény tornák?" Nem sportra vagy komoly edzésre gondoltam, csak egyszerű nyújtásokra, minden tagot átmozgató gyakorlatsorokra.



febr. 22. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi az összefüggés? Isten szava nem tiltja a tornát.
febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát, van még a pilates, de az úgy hangzik, mint a Pilátus, és ő ítélte halálra Jézust, úgyhogy az sztornó.

A zumba meg a neve alapján valami barbár afrikai törzsi tánc.

Az egyetlen igaz keresztény mozgásforma az a misszionárius póz.


Jógázzál nyugodtan, nem fogsz elkárhozni tőle. ;)

febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Frutyúbon találsz videókat gerinctornákról.Szépen át fog mozgatni.Vagy felkeresel gyógytornászt.
febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!

Ha magyarázatod szerint a kérdésed inkább arra vonatkozik, hogy a Római Katolikus Egyház állásfoglalásával mi egyeztethető össze. (Nyilván a Római Katolikus helyetteíthető mindenkinek a saját követett vallásásval)


A kereszténység szerintem azonos azzal, egyes felekezetek gondolnak. Az egyes felekezetek ugyanis épp azért léteznek, mert nem gondolkodnak ugyan úgy.

Kereszténység viszont általános kifejezés, de létező világlátás is, mely a felekezetek felett áll.



Ami pedig a jógát illeti az alábbi hozzászólás váltást ajánlom figyelmedbe, hogy kialakítsd saját véleményed:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

bocs elírtam:

"A kereszténység szerintem NEM azonos azzal...."

febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

1. Az indiai kultúrában kialakultak bizonyos mozgásformák, amik rendszeres gyakorlása hasznosak az ember számára. A kultúrájuk szerves része (volt) a vallás. A jóga konkrétan az ind-hind vallásgyakorlást jelenti, vagyis utat. Amire te gondolsz, a hatha-jóga, ami valójában nem is jóga, csak mozgásformákra korlátozott csökevény már vallási kapcsolódások nélkül.


2. A keresztény vallásban nem alakult ki rituális tornagyakorlat.


3. A kereszténységgel nem ellentétes hatha-jóga gyakorlatokat végezni.

febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik mehet, kivéve a testépítés (bár az amúgy sem sport). Ott ugyanis, h a lábadra esik a súly, akkor nem éppen a katolikus liturgia szerint fogod azt illetni és ez mindenképp kerülendő.
febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A jóga konkrétan az ind-hind vallásgyakorlást jelenti..."

Nem. A vallásgyakorlást a vallás gyakorlása jelenti. Ez a kijelentés nagyon ismerősen hangzik. Olyan "keresztény"felekezetesmegmondóemberes.


A jóga kapcsolódást jelent. A jóga tanításai pedig gyakorlati utat mutatnak.

Konkrétan hind kulturális környezetben élőknek, azaz olyan vallásűaknak volt esélye ismerni évezredekig, így azok gyakorolták... vagy nem.

A jóga lényege saját testi és szellemi gyakorlás, befelé fordulás, figyelés és önátalakítás.

A vallások közösségiek, így a vallásgyakorlás szertartásai is külsőségesek, külső tényezőkről gondolkodók, és azokra hatni próbálók.

A jóga befelé fordulása azonban nem áll szemben egyik vallással sem, mertminden embernek van belső világa van, és annak fejlettsége az alapja külső világgal fennálló kapcsolatának, azaz vallásgyakorlatának is.

Bármely vallás gyakorlatának az alapja.

Mint az emberi test, mellyel templomba jársz, imát mondasz, szentséget eszel...

Ez egyszerű "pszichológiai" tény. A vallások gyakorlásához a testeden túl használod az elmédet, az értelmedet stb...

Bármely valláshoz. A jóga ezekkel gyakorlatozik. Ezért vallások előtti, és azoktól független.

Bármely vallásban való elmélyedéshez hozzásegít.


Az ellentét, ott van ahol a vallások megállnak, a jóga meg megy tovább.


" hatha-jóga, ami valójában nem is jóga, csak mozgásformákra korlátozott csökevény"

A jóga gyakorlásának négy aspektusát szokás megkülönböztetni. Ezek az ember mint evilági létező aspektusaiból fakadnak.


karma-,

hat-ha-,

ghjána-,

bakti-


A leghatékonyabban azonban úgy lehet haladni az úton, ha mind a négyet gyakoroljuk. Ez a radzs, azaz a király (vagy fejedelem)


A bakti jóga egyébként az, ami könnyebben állítható párhuzamba a vallásokkal.

febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gál Péter: A New Age -- Keresztény Szemmel c. könyvében értekezik arról, hogy mi a gond a jógával. Nincs olyan tornaforma, ami "keresztény torna", viszont többségben vannak olyanok, amiket természetesen keresztények is gyakorolhatnak. A legjobb, amikor össze tudjuk kapcsolni valamilyen hasznos tevékenységgel, munkával is a mozgást, pl. biciklivel járni munkába, bevásárolni.
febr. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9

Ha nincs olyan, hogy keresztény torna, akkor olyan sincs, hogy kerszténységgel összeegyeztethetetlen.

febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!