Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tenyleg nagyon rosszak az...

Tenyleg nagyon rosszak az idos otthonok?

Figyelt kérdés

Nagyapam mar lassan 2 eve egyedul maradt, mivel sajnos mind apukam, nagybatyam es mamam is meghaltak. Nincsen SE testverem, SE unokatestverem, en vagyok egyedul, viszont en foallasban kulfoldon dolgozok, nem tudok es nem is fogok 30 evesen haza Koltozni, mindent feladni es bevallalni az idosgondozast egy olyan embernek, Aki kB egesz eletemben mellozott engem. Van egy gondozo, Aki jar nagyapamhoz, hogy etesse, furdesse, beadja a gyogyszereket, De viszont napi egyszeri latogatasnal tobbre nincs kapacitasuk, nagyon keves a gondozo es meg kevesebb, akik eltudjak viselni papam nagyon Ronda, mogorva es kozonseges termeszetet. Kozben a masik mamam, Aki szinten mar idos, o jar hozza estenkent, hogy ranezzen, De viszont mivel o is mar idos, sokaig ezt nem lehet elvarni tole, nem is akarom. En mar egy ideje mondogatom az idosek otthonat, De eddig meg mamam azt mondta, h birja, viszont ma felhozta, hogy lehet lassan kellene.

Sokaktol hallottam, hogy rokonunkat beraktak az otthonba es par napom belul ott meghaltak. Nem reg volt egy rokonunk, Aki 4 nap bent let utan hunyt el.

Nem tudom, ez miert lehet, nem tudom, hogy ez mennyire veletlen, vagy esetleg az idosek otthonaban szandekosan annyira benyugtatozzak az embereket, hogy elaludjanak.... Felek, hogy ha elintezem neki az otthont, akkor vele is par napon belul ez lenne...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak idos otthonokkal? Tenyleg ennyire rosszak vagy csak ezek veletlenek voltak mert mar alapbol Rossz allapotban lehettek azok az idosek, akik gyorsan elhunytak?

Amugy Zalaegerszeg mellett el, arrafele nezzuk az otthonokat.



febr. 27. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne megbízható emberetek, akkor lehetne vele eltartási szerződést kötni.
febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Otthona válogatja! Ha elmégy szétnézni meglátod melyik milyen, van ahol megcsap a pisiszag van ahol tisztaság van de az jóval több zseton, és igen van szedálás mert vannak nehéz esetek is ill kell egy bioritmus is. Én nem arra valósi vagyok.
febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki beköltözik, az lényegében meghalni megy oda, szóval a halál benne van a levegőben ott. Nekem rossz tapasztalatom van, nem cseréltek rendszeresen pelenkát, nem mosdatták rendszeresen az időseket. Nem kedves, barátságos volt a gondozók hozzáállása, hanem tehernek érezték az időseket. Inkább traccspartiztak, mint az idős bácsinak segítettek volna, aki vagy 50x kérlelte őket, hogy segítsenek. Biztos van olyan hely, ahol jól bánnak az idősekkel, de az a ritkább szerintem. Mindenképp informálódj alaposan a kiválasztott helyről.
febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs személyes tapasztalatom az idősotthonokról (egy szó).

Boldogult anyukámat szerettem volna az egyikbe elhelyezni. Nem, nem a fiúi szeretet hiánya miatt. Demenciája miatt folyamatos felügyeletre, gondoskodásra volt szüksége. A szeretetet még csak meg tudtam volna adni, de az értő gondoskodást kevésbé. Nem ez a lényeg.

Az egyik lehetőség az az otthon lett volna, amiben a covid alatt olyan sokan meghaltak (Bp. XVII. kerület).

Ott 3 év volt a várakozási idő. Mamám fél évre meghalt, azután, hogy az igény felmerült.

Volt és van itt magán otthon is.

A nyugdíja 260%-át kellett volna produkálni (tehát szóba sem álltak volna velünk, és a tároláson (csúnya szó, de erről volt szó) kívül mindenért még fizetni is kellett volna. Étkezés nem volt benne. Inkontinencia miatt pelenkázni kellett. alkalmanként 6000 Ft+a pelus ára. Gyógyszerezés (csak a kiadagolás, nem a gyogyó) naponta 12 000 forintok.

febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az otthonokban nem túl fényes a helyzet és hosszú a várólista is. Esetleg magánotthonban elhelyezni. Vagy olyan gondozót keresni mellé, aki ott van vele 0-24. Megkapná papád nyugdíjának egy részét+halála után a házát, amolyan eltartási szerződés féle szerint.

Vagy kettő gondozót, akik váltják egymást, de az anyagilag lehet húzósabb lenne.

febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!