Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már vmilyen lábfej-sérülé...

Volt már vmilyen lábfej-sérülésed (törés, repedés, húzódás)? Milyen tüneteid voltak? Mit csináltak vele a dokinál?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 14:24
 1/3 anonim válasza:
Nem szeretek dokihoz járni tehát erre nem tudok választ adni, de el volt repedve a lábfejem és elég csúnyán be volt dagadva meg lilulva és fájt is..szóval hasonló mint a törés tünetei
2010. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem a lábfejem tört el idén augusztusban, tehát még elég friss az élmény. Úgy estem el, hogy a jobb lábfejem magam alá gyűrődött és mint utólag kiderült, a kisujjam alatti csont szenvedte meg a dolgot.

Először nem gondoltam volna, hogy eltörött, mivel kb. 10 perccel az esés után (amikor az első fájdalom alábbhagyott) a saját lábamon tudtam hazamenni. Akkor komolyan azt hittem, hogy csak egy húzódás és kész. Amikor néhány nap múlva még mindig sajgott, kétszeresére dagadt és belilult, akkor láttam, hogy ennek fele sem tréfa és elmentem orvoshoz.

A Mester utcai rendelőintézetben röntgeneztek meg, onnan a Merényibe küldtek tovább azzal, hogy lehet, hogy műteni kell a lábamat, erre aztán később szerencsére nem került sor. Kaptam egy fekvőgipszet és mondták, hogy egy héten keresztül tartsam felpolcolva a lábamat, hogy a duzzanat lemenjen és lehessen járógipszelni. Emellett minden nap kellett injekcióznom magam, trombózis ellen. A hagyományos (nehéz) járógipsz helyett kérhetsz műanyagot, de ehhez az alapanyagot neked kell beszerezned (vagy meg kell kérned egy ismerősödet), kb. 7000 Ft, és az az előnye, hogy cipőt is vehetsz rá (igaz, az én 40-es lábam plusz a gipszemhez 45-ös kellett). Általában 1 hét a fekvőgipsz és 4 hét a járó, de nekem sajnos (?) 2 hét után feltörte a járógipsz a lábamat, ezért úgy döntöttek, hogy leveszik, mivel amúgy sem nem nehezedik nagy nyomás arra a csontra és mert még fiatal vagyok (21 éves). Szerencsére így is rendesen összeforrt a lábfejem, azóta nem is fájt egyszer sem.


Remélem, segíthettem, és azt is, hogy te kevesebbel megúszod :)

2010. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én most szerencsére megúsztam egy húzódással!
2010. nov. 2. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!