Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire utalhat a következő...

Mire utalhat a következő tünetegyüttes? (aranyér vagy komolyabb a baj)

Figyelt kérdés

Naponta többször (1-3) van székletem. Többnyire: 7-12 óra között 1-2, majd 12-14 között 0-1. Ehhez azért hozzátartozik hogy minden "ülésem" kb. 1-2 nyomást tükröz, nem ülök rajta sokat, egy ilyen kb. másfél perc törléssel mindennel.


A probléma:

Reggel mindig van vér a székletemen kb. 1 hónapja. (Proktológus látta nem mondott semmit, 2 belső aranyeret lát, de vérzést nem látott, végbéltükrözést is csinált). Nem sok, piros (vagy vörös) színű. A második alkalommal ami gyakran 1 órán belül van, de legkésőbb ebéd után azon már nincs vagy szemmel nem detektálható. Maga a széklet színe normális, barna. A vér a papíron nem látszik csak a kagylóban, ott is "oda kell figyelni". Délután, este nem nagyon szokott lenni, így a "következő" reggel újra véres.


Nem orvosi diagnózist kérek, tudom hogy olyat nem lehet online, magamat akarnám felkészíteni, hogy ilyen tünetekkel mire készüljek. Meg hátha volt valakinek hasonló gondja és valami tippet, vény nélküli szert tud ajánlani. Időpontom van, de emészt az ideg a várakozás közben.


márc. 9. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2 belso aranyer.
márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is ezzel nyugtatom magam. De az "normális" hogy az orvos nem látja a vérzést?


Igazából ettől van félelmem, hogy lát két "második stádiumú gyulladt" belső aranyeret, ami a papír alapján "vérzés nincs". Én reggelente mégis látok.

márc. 9. 09:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal komolyabb gond csak akkor lenne, ha a vér belekeveredne a székletbe.
márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha voltált tükrözésen, ott látszódott volna nagy valószínűséggel, ha gond van, ez jó, hogy elmentél.

Az aranyérre kúpot szoktak adni, ha attól nem javul, akkor meg kell gyűrűzni.

márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 én “csak” a felületén látok

#4 volt és lesz is. Egyszerre csak egyet vállal és most várakozás van. 3 hete volt még 2 hét amire a következő lesz. Eleinte úgy indult hogy az egész papír véres volt, ahhoz képest nagy a javulás, de lelkileg még mindig zavar hogy “meg nem gyógyultam”.

márc. 9. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát megértem, de a rosszindulatú dolgot a tükrözés kizárta, így próbálj megnyugodni.
márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt is igazából ami miatt nem vagyok 100%-ig nyugodt hogy nem teljes tükrözés volt csak “végbéltükrözés” rektoszkópia, mert fiatal vagyok (30 alatti).

De köszönöm a válaszokat. Ha valakinek van tanácsa tapasztalat szívesen várom.

márc. 9. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem ülsz rajta sokat, akkor gondolom nem kemény, miért van mégis begyulladva. Kicsit furcsa. Ha akarod és kifizeted biztos megtükröznek teljesen. Ha végbélrák lenne vagy polip ott lent, azt kellett volna látnia. Csináltathatsz egy alapos hasi ultrahangot, ahol végignézik a vastagbeled, ránéznek a terminalis ileumra is.
márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
“Trónon” nem ülök sokat, nem kemény. Irodai munka miatt viszont napi 8-10 óra ülés megvan sajnos.
márc. 9. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!


Évek óta ezzel élek én is, sokszor hónapokig tünetmentes de tipikus belső aranyér. Nekem örökletes hajlam és anno egy komolyabb fizikai munka váltotta ki, az az időszak volt a legdurvább (meg is ijedtem). Azóta , főleg mostanában sokat kezelem pl Detralex kúrán vagyok ( de bármilyen erősebb érfal erősítő készítmény hatásos). Amire nekem figyelni kell, hogy ne legyen véres szeklet stb, csípőset / tömény italt / nehéz súlyokat kerülni kell. Persze olykor elfelejtem, hát ez a betegség emlékeztet rá egyből , hehe. Reparon, de csak kúp formájában egyből segít ezen. De mint írtam, ezek az érfal készítmények eleve sokat segítenek, visszér dolgokban is. Én pl. nagyon sokat állok és megyek a munkám miatt, ha nem lenne ez a betegségem, akkor is szedném a lábamra. 28F

márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!