Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Homályos látással mit lehet...

Homályos látással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem állandó jelenség. De néha el homályosodik a látásom. És ez olyan zavaró. És a leg váratlanabb pillantókban homályosodik el a látásom. És általában csak egy - maximum két percre. Majd újra ki tisztul a látásom. Mit lehet kezdeni vele? A 2-es típusú diabétesz ismert betegség nálam. Vajon a 2-es típusú dibétesz is okozhat homályos látást?

márc. 11. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonyára az is okozhatja. Megfelelően vannak beállítva a gyógyszereid? Az orvosnak akihez jársz megemlíteném.
márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen orvoshoz nem járok! Mivel nem tudok járni! Igen kerekes székes mozgássérült vagyok. És 2 X 1 1000 MG-os metfogammát szedek. De a házi orvos nem jár ki hozzám a Covid óta. Én meg nem tudok be menni.
márc. 11. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nincs kontrollálva és ezért van homályos látásod akkor.
márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is homályos volt a látásom, amikor nem v9lt rendben a cukrom., de akkor folyamatosan olyan volt, nem egy8k pillanatról a másikra, hogy utána gyorsan elmúljon.


Az lehet, hogy valami maszat, váladék, csipaféle a szemzúgból rákenődik a emlencsére, aztán lepislogod rólHa ilyesmi okozza, akkor gyakrabban meg kell m9sni és mevtörölni tita törlővel. Van aki hajlam9sabb a szemzúgban a váladék felhalmozódására, esetleg porosabb környezetben, amikor a szem váladékozással védekezik.

márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként járni orvoshoz, kerekesszékkel, segítséggel is lehet, sőt kell, betegség esetén! Nem csak lábbal járunk hanem segédeszközzel is!
márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére sokszor a homályos látás elmúlik, ha kontrollálva van a cukorbetegség, szóval ez sokszor nem egy maradandó dolog. Mindenképp menj orvoshoz. Tudom, mozgássérültként nehezebb, viszont biztos megoldható. Hívd fel a háziorvost, kérdezd meg hova menj. Ha nem is a háziorvos, akkor a kórházban biztos van, akihez mehetnél, kérdezd meg. Akár betegszállítót lehet igényelni (szerintem ingyenesen), és a kórházban biztos van rámpa, lift.
márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os! Igen sajnos mozgássérült vagyok. Anyira hogy önállóan nem tudok közlekedni. Bár lakáson belül nagyon nehezen el mozgok. De ki járni már nem tudok. És nincs ki segítsen. Igy orvoshoz sem tudok el jutni! A havi gyógyszereimet is e-mailban vagy telefonon keresztül íratom fel a házi orvossal. Igy egy szemész szakorvoshoz nem jutok el. Mert nem tudok ki járni egyedül a lakásból. És mit is kezedene egy szemész orvos?
márc. 13. 14:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!