Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kelek fel mindennap 5...

Miért kelek fel mindennap 5 körül?

Figyelt kérdés

Mostanában voltak gondjaim az alvással. Egyik éjjel nem tudtam aludni a refluxom miatt és mivel még sosem volt velem ilyen korábban ezért teljesen elkezdtem rákattanni erre. Ráparáztam, hogy mi van ha megint előfordul és megkezdtem egy ördögi kört ezzel, hiszen így jól aludni sem tudtam a folyamatos stresszelés miatt. Mostmár kezd helyreállni de mostanában meg állandóan megébredek 5 óra környékén az ébresztőm előtt egy órával és nem tudok visszaaludni. Hozzáteszem, hogy ilyenkor mindig teljesen kialudva érzem magamat. Így viszont sokszor csak 6 órákat alszom egy nap, amit én kevésnek tartok. Nem tudom mi lehet a gond. Mintha csökkent volna az alvásigényem. Általában egész nap ezen kattogok és tiszta ideg vagyok nap végére. Tippek?

19/N



márc. 14. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyened nem volt korábban: reflux vagy alváshiány? A refluxod kímélő étrenddel vagy gyógyszerrel ki tudod iktatni. Este feküdj le egy órával korábban, akkor többet alszol, nem fogsz 4-kor ébredni. 7 óra már elég. Tanulj relaxációt, youtube-ról is lehet.
márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alvással nem volt korábban problémám. Refluxom évek óta van. Van, hogy jobb és van, hogy rosszabb de nem gondolnám, hogy ez az oka annak, hogy rosszul alszom. Az a gond, hogy korábban meg nem tudok elaludni pedig próbáltam már. Szerintem túlságosan rágörcsölök már erre az egészre... De nem tudom, hogy nyugtassam meg magamat.
márc. 14. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor más feszültség is van. Pszichológus, autogén tréning. El van sötétítve a szoba?
márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, alvómaszkot is szoktam használni.

Nekem az a furcsa, hogy jelenleg semmi gond nincs az életemben. Tavaly sokkal több stressz volt az életemben mint most mégsem volt bajom az alvással. Jelenleg minden rendben ezért sem értem, hogy miért most jön ez elő.

márc. 14. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!