Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet testszerte viszketés?

Mitől lehet testszerte viszketés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám,hogy testszerte viszketek fejtetőtől a lábujjig.

3napja kezdődött.

Elötte voltam vérvételen és a májenzimek emelkedettek voltak,

GPT 65(35ig jó)

GGT 143(38ig jó)

Alkaikus foszfatáz 168(120ig jó)

Labor értékeimmel voltam orvosnál szerinte vírus fertőzés miatt lehet ilyen érték. De ekkor még nem viszkettem.

Vérvétel 1hete volt a viszketés pedig 3napja tart.

Gyerekem hazahozta a lepkehimlőt azt én is elkaptam viszkető kiütések és izületi fajdalmak. A kiütések elmúltak 2,3nap után,az izületi fájdalmak még megvannak.

Illetve a viszketés.Lehet összefüggés?

Lehet bőrszárazság is esetleg?

Írtó kevés vizet iszom jó ha 500,600 ml víz lemegy 1 nap,plusz leves,plusz 3 pohár cola!

Enyhén elhízott vagyok 171cm 84kg nő 28.41 a BMI értékem.

Ezektől lehet testszerte viszketés?


márc. 17. 03:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy nincs semmilyen allergiam.

Illetve van egy megnagyobbodott kemény nyirokcsomó a tarkómon.(ultrahangos vizsgálatra megyek).

márc. 17. 04:13
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Ez még bőven lehet a lepkehimlő tünete. Jelezd hétfőn az orvosodnak és járj el a tanácsai szerint. Valószínűleg kapsz antihisztamint de szerintem magadtól ne szedj rá semmit, max zuhanyozz többet és lehetőleg ne használj tusfürdőt se és ne dörzsöld a bőröd csak itasd fel a vizet puha törölközővel. Hétfőn pedig hívd a dokit.
márc. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne igyál cola-t, helyette inkább 1.vizet, 2.teát, x.limonádét.

Nálam tusfürdő tudott ilyesmit kiváltani, de az inkább égető érzés volt. (+oldspice dezodor a hónom alatt, az szemét egy márka.)

Elég kevés normális tisztálkodószer van forgalomban, nagyon meg kell válogatni, hogy mit használjunk.

Szerintem is a himlő betegséggel lehet összefüggésben az egész testes viszketés.

márc. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!