Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezeknek a megléte mit tud okozni?

Ezeknek a megléte mit tud okozni?

Figyelt kérdés
Vas hianyom van, D vitamin hiányom van, és magas inzulinszintem van ezek együttesen milyen tüneteket tudnak okozni?

márc. 25. 13:46
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hosszú lenne felsorolni, de ebből a D-vitamin hiányt és a vashiányt esetleg folsavval könnyű kezelni.
márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első kettő jól kezelhető, a magas inzulinértékekkel meg simán együtt lehet élni anélkül, hogy bármit is okoznának. Nekem pl.sok éve magasabbak a kelleténél, de nem lettek az évek során még magasabbak, pedig nem diétázon/kezelem. Kezdj el tolni napi 10.000 NE D-t, ezt simán csinálhatod hónapokig, amíg be nem áll 150-200 körülre azon a skálán, aminél 70 a minimum. Nem szívódik fel sajnos mind ugyanis.

Háziorvos meg felír vasat, vagy vehetsz maltofert vagy egyél heti 2* pecsenye kacsamájat, meg laktoferrint melléjük, mert az segít megtartani a vasat. Meg persze C-vitamint hozzá, a májhoz is. Hetek alatt visszahozza a vasat.

A folsavnak semmi köze a vaspótláshoz, arra az esetre van vaskészítményekben, ha a vashiány folsavhiányos vérszegénységhez társulna. De sokszor csak önmagában van a vashiány, semmilyen vérszegénység nincs hozzá.

márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
#2: Igen, de ezt nem tudjuk, ezért írtam, hogy esetleg folsavval, de ehhez úgyis kell orvosi vizit, majd vele megbeszéli.
márc. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!