Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az otthon mért vércukor szint...

Az otthon mért vércukor szint 5.9 Dcont mérővel.2 órával később a laboratóriumban mért érték már 7.1.Ez hogy lehet.ilyen hamar felmegy?Nem ettem nem ittam semmit.??????

Figyelt kérdés
ápr. 8. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Biztos nem ettél-ittál semmit? Mert ez így nyilvánvalóan lehetetlen, illetve valamelyik készülék hibája. A semmitől nem mehet fel.
ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De fölmehet. A szervezet képes szabályozni a saját vércukorszintjét, a májban van némi szénhidrát elraktározva, és szükség esetén abból pótolja vissza a vérbe.


Ezért az "igazi" éhgyomri vércukorszint csak az, amit felkelés után fél órán belül mérsz. Amúgy szerintem az 5.9 is kicsit magas, és az se okés, hogy magától fölmegy 7.1-re (de nem ugynaz, mintha a tényleges éhgyomri lenne 7.1).


Gondolom visszamész orvoshoz a lelettel, mondd el az egészet, amit itt leírtál, majd ő ennek tükrében értékeli.

ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szükség esetén. 5.9 az nem szükség.
ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Igen, felmerül ilyenkor a kérdés, hogy vajon miért érzi a szervezet úgy, hogy 5,9-re már vissza kell pótolnia a cukrot. Erre majd az orvosok adnak diagnózist.
ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ a készülékek kalibrálásától.Még a készülékek gyártmányától is .A kórházak is a saját laboreredményeiket fogadják csak el.
ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Dcont kapilláris vérből mér, a labor vénásból. Ezek különböző értékek. A Dcont ponntossága -+ 10%, tehát az az 5.9 lehet, hogy 6.5. Evés nélkül is fel tud menni a cukor, pl. a stressztől (ha csökken a vércukor a máj tud cukrot termelni. Ezért nem halunk éhen pl. éjszaka)
ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Tökéletes válasz!
ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lenne pár óra alatt éhenhalni.
ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az otthoni mérők kapillárisból mérnek, de gyakorlatilag átszámítják plazmára, legalábbis az én mérőm papírjában ez volt.


Szórásuk az tényleg van bőven.

ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!