Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok kipihent 6-7 óra...

Miért vagyok kipihent 6-7 óra alvással is?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy semmi különbség nincs aközött, ha 8-9, vagy ha 6-7 órát alszok.


Kipihent vagyok mind a két esetben, ebben pedig az a fura, hogy elég sokszor felébredek éjszakánként.


Tehát elvileg keveset is alszom és szakaszosan, ennek ellenére nem vagyok fáradt. Edzeni is járok heti 4-5 alkalommal, van napi 20 ezer lépésem is, illetve az edzésben is fejlődök, egyre nagyobb súlyokat mozgatok meg. A fejlődés egyik kulcsa pedig a regeneráció.



ápr. 13. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit edzel?

Mi miatt ébredsz fel éjjelente?

ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Súlyzós edzés


Nem tudom, gyerekkorom óta ez van, de mindig kipihenten vagyok. Valószínűleg alvási apnoe, bár egyik tünet sem jellemző rám, csak a gyakori ébredés.. Horkolni horkolok, de egyáltalán nem a vészes kategória.

ápr. 13. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Lelki leterheltség? Lehet esetleg abban pozitív változás?
ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hat az apnoe tunete a horkolas es a gyakori felebredes. Vizsgaltasd ki.
ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De valszeg nem lennel vele kipihent...

Fiatal vagy gondolom, lehet azert.

ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, fiatal vagyok. De apnoe az esetek többségében is végig aludja mindenki az éjszakát, legalábbis az orvos ezt mondta.
ápr. 17. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy az apnoesok lehet, azt elik meg, hogy vegigalusszak az ejszakat, mert nem teljes felebredes van, amikor levegoert kapkodnak - de az attol meg rengetegszer megtortenik minden ejjel. Nekem volt a csaladban apnoes, es nem is volt kipihent emiatt, de nem erzekelte ezeket a felig ebredeseket. Vegul kapott c-pap gepet.
ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes..

Rendszeresen edzek, elég komolyan veszem, és még ilyen és ennyi alvással is folyamatosan tudok fejlődni.. Lehet mentális oka van ennek inkább, hogy felébredek..


Mindenesetre ki fogom vizsgáltatni, de hála az itthoni TB ellátásnak, 5 hónap, mire bekerülök valahová, szóval ebből magán lesz..

ápr. 17. 17:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!