Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amennyiben valaki SIBO (kontam...

Amennyiben valaki SIBO (kontaminált vékonybél szindróma) miatt nem képes rendesen megemészteni a gabonákat, akkor nála a gluténérzékenységre vonatkozó vizsgálatok milyen eredménnyel járnának? Ilyenkor is mutatnak ki gluténérzékenységet?

Figyelt kérdés

Tehát ha SIBO (kontaminált vékonybél szindróma, bakteriális diszbiózis) miatt nem tudja rendesen, helyesen megemészteni a magas FODMAP-okat, akkor az is lehet gluténérzékenység, allergia vagy intolerancia?

Vagy csak abban az esetben, ha mindkét betegség fennáll?

Úgy értve, hogy pl SIBO + gluténérzékenység IS?



ápr. 21. 04:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan is.
ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A sibo az nem betegség!! A sibo egy mellekhatás, csak úgy mint az ibs.

Lehet sibod, ha pl gluténerzékeny vagy.

A sibo azt jelenti, hogy a vastagbélben élő bakteriumok feljutottak a vékonybélbe és túlszaporodtak. Csinálják a feaztivált. De ez a túlszaporodás lehet sokmindentől.

Mindig az alap gondot kell megkeresni, ami lehet nem is a tápcsatornàban keresendő. Akár hormonok, bármi ...

Nekem gócos fog okozta a gyomor/brl hurutot és innen sibot

ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

#2 vagyok

Az kimaradt, hogy ha màr kialakult a sibo valami miatt, termeszetesen kerülni kell a cukrot, glutént, laktózt. Ezek állandó gyulladásban tartják a beleket és csak rontanak a tüneteken.

ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 lehet, hogy ezt kéne tenni, de százezreknek SIBO-ja csak hazánkban és abból párezer kapott erről diagnózist. Többnyire nem mondható túl súlyos dolognak általában, inkább csak kellemetlen. Amúgy meg nincs két egyforma eset ebből sem.
ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 hát nekem is volt sibom...nagyon rossz volt. Állandó hasmenes, fogyás, szédilés, hányás.

A rossz felszívódás miatt, gyengeség, vérszegénység, vitamihiány ...stb.

Nem beszélve a mögöttes okokról.

Nem a sibot kell kivizsgálni. Hanem a rossz dolgokat kell kizárni. Hidd el 8 hónapnyi szenvedés után nem halandzsa, amit írok.

ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!