Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félek, hogy drogfüggő leszek....

Félek, hogy drogfüggő leszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem akartam drogozni, soha nem szerettem volna semmit sem kiprobalni, mindig ellene voltam ezeknek. Viszont 3 hete egy buliba nagyon rossz lelki allapottal mentem el egy szakitas miatt, ahol ajanlottak nekem ecstasyt. Kis habozas utan elfogadtam es bevettem egy felet. Nagyjabol fel ora utan beutott nagyon durvan es nem tagadom, eletem legjobb buli elmenyet adta torony magasan. Amit addig gondoltam a bulizasrol az semmi ehhez kepest, teljesen mas megvilagitasba helyezte az egeszet. Az alkhol, negyed ilyen jová sem tette a bulit, mint egy fél tabeletta. Azota nem merek buliba menni, mert tudom, hogy nem tudnám megállni, hogy ujra bevegyek. Viszont szinte mindennap csak ez jár a fejemben azota, hogy mennyire szivesen atelnem ezt ujra, ez korul forognak folyamatosan a gondolataim. Tudom, hogy ez rossz, nem akarok drog fuggo lenni, nem akarom tonkretenni magam, de nem birok ellenallni a gondolatnak, hogy mennyire szeretném ujra ezt érezni...segitsetek.
máj. 1. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Keress, építs fel és élj meg valódi és mély emberi kapcsolatokat, igazi szeretetet, kötődést, vonzódást, intimitást, érintést, intellektuális kapcsolódást, törődést, odaadást (kölcsönösen). Ezek az élet valódi értelmei, a drogok csak ezt imitálják, helyettesítik.
máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor ne menjél buliba! Nem is a függés az egyetlen veszély, hanem hogy fogalmad nincs, hogy mivel ütnek ki, ott is hagyhatod a fogadat. Nem te kotyvasztod a saját konyhádban. Ha ennyire sóvárogsz egy feldobottsági érzés után, akkor valami nagy hiányod van az életben! Másnak tartalmas az élete drog nélkül is!
máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogyha csak elsore adja ezt az erzest masodikra mar nem es aztan egyre kevesbe. Ugyhogy lehet nem is tudnek rafuggni.
máj. 1. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy ez igaz-e, de ha igaz, akkor nem az lesz a folytatás, hogy az illető rájön, hogy ez nem is jó, és abbahagyja, hanem hogy növeli az adagot. És már meg is érkeztünk a függőséghez.
máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az ekinél (mdma) van olyan hogy tolerancia. Ez nagy vonalakban annyit jelent hogy az elő adag adja be leghatásosabban az élményt. Utána még rá is lehet dobni max T+3~4 óránál, de hiába jön vissza, már kezdi elveszíteni a varázsát (egyre kevésbé adja).

Az erőteljes tolerancia akkor alakul ki ha mondjuk beveszel x mennyiséget, és utána hagyod az egészet lecsengeni... Ha pár órát már tiszta vagy, vagy esetleg másnap dobsz rá, már szinte meg sem jön. A komolyabb ekisek ezért úgy használják hogy egy bulizás után kihagynak legalább 1 (de inkább 2) hetet. Két hét elteltével ugyanis újra 100%-ban adja az élményt.

A ráfüggés meg úgy van ezzel hogy ha sok ideig nyomatod így kihagyásokkal (van akinél ez évek) akkor egy idő után unalmassá válhat maga az élmény. Viszont aki idáig eljut az már eleve általában függő lett, és nagyrészt átváltanak erősebb szerekre..

Ez jellemző az mdma-ra.


Ki kell ábrándítsalak kérdező mert te kis mértékben máris függő vagy. Ezért gondolkodsz erről ennyit, és ezért ment mélyre nálad ez az egész élmény. A függőség ugyanis pontosan így kezdődik. Kipróbál az ember ezt-azt és egyből rájön hogy igazából milyen jó, ezért aztán újra-újra akarja csinálni.

Ez sok szernél jellemző.


Ami még problémákat okozhat az az, hogy a ma kapható ekikben nem biztos hogy mdma a hatóanyag. És azt sem lehet tudni mi van még benne. Venni egy tabit az olyan kb mint a zsákba macska. Az igazi mdma-s megromlik viszonylag rövid idő alatt, ezért elkezdték kiszorítani a dizájner drogok (új típusú pszichoaktív szerek). Kívülről nem látod mi van épp a tablettában, és aki megveszi az már tuti be is dobja. Így pedig bele lehet futni sokkal kellemetlenebb élményekbe is.

máj. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!