Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen orvoshoz kell elmennem,...

Milyen orvoshoz kell elmennem, hogy megnézzék a térdem?

Figyelt kérdés

Tudom, buta kérdés, de nem tudom ilyenkor mi a teendő. Egy ideje bírhatatlan fájdalom nyilal a térdembe, de édesanyámat nem akarom megijeszteni ezzel az egésszel, hogy kísérjen el orvoshoz, stb…

18/L


máj. 12. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos. Az adni fog beutalót ortopédiára. Utána felhívod a kórház ortopéd osztályt vagy bemész személyesen és kérsz időpontot. Utána az időpontra visszamesz és akkor szakorvos vizsgál meg aki segít a továbbiákban
máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos egy vizsgálat még nem mutat ki semmit ha nincs olyan komoly baj. Átlagos porckopást nem mutat ki röntgen, nekem is volt több alkalommal elviselhetetlen fájdalom, de nem mutatott ki semmit.
máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

"Sajnos egy vizsgálat még nem mutat ki semmit ha nincs olyan komoly baj. Átlagos porckopást nem mutat ki röntgen, nekem is volt több alkalommal elviselhetetlen fájdalom, de nem mutatott ki semmit."


Ezt mondjuk meg tudom erősíteni. Még egy MRI sem mutat ki sokmindent csak az ilyen tényleg nagyon szembeötlő eltéréseket. Nekem pl a hoffa zsírpárna volt belenőve a térdizületbe gyötrelmes szenvedést okozva. És az sem látszódott rajta. Csak arthroszkópos műtéttel.


Ha szerencséd van akkor valamilyen képalkotó eljárással látszódni fog és egyből lehet tudni mi a baj, milyen kezelés kell. Ha az nem látszik de a panaszaid nem enyhülnek a konzervatív kezelés hatására vagy fokozódnak is akkor jó esetben azt mondja a doki hogy akkor csináljunk egy arthroszkópot nézzünk bele mi lehet a gond..es ott ha kiderül akkor mindjárt lehet kezelni is.

máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, ő megnézi, és beutal a megfelelő szakorvoshoz.
máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 vagyok, amelyik lepontozott megtenné hogy érvel is mellette? (Mert csak 3 db térd műtétem volt különböző problémákkal ami alapján leírtam a tapasztalataim)


UI: nem a pontozás érdekel hanem hogy esetleg miben tévedtem.

máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet azért pontoztak le, mert nem a kérdésre válaszoltál, ő csak annyit kérdezett milyen orvoshoz forduljon.
máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet azért pontoztak le, mert nem a kérdésre válaszoltál, ő csak annyit kérdezett milyen orvoshoz forduljon."


(Adtam mert az elso választ írtam)A kérdező problémáját illetően viszont ugyanúgy hasznos és releváns információkat osztottam meg. Szerintem nem kéne azért autistának lenni. Ha úgy vesszük, bárki aki segíteni akar az a kérdésre válaszolt.

máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!