Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés?Mi tévő legyek?

Székrekedés?Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Múlt hét kedd óta nem volt székletem.Pénteken voltak kis “csomók” de az is erőlködéssel jött csak ki.

Valójában ingerem sincsen, tehát nem is kell.

De már aggaszt hogy nehogy nagyobb baj legyen belőle.

Amúgy se vagyok az a nagy “kakilós”,van hogy két három napig nem is székelek.

A hasam nem fáj, a gázok is távoznak normálisan.

Olvastam a glicerines kúpról, de leghamarabb szerdán jutok el a patikában.

Tehát valami praktikátok lenne esetleg?



máj. 13. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mira víz, azt hiszem reggel éhgyomorra egy-egy arányban hígítva, és pár órán belül van széklet. De olvasd el a címkét, mert lehet hogy rosszul emlékszem. Nem fosat, hanem kíméletesen kisegít. Jobbulást!
máj. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Laevolac, kb 30ml. fentrol kell kimosni a beleket. A majad fel sem dolgozza. Stimulalja a beleket, folyadekot termelnek mindenhol, begyorsitja a mozgasukat is. Az a szekrekedes, kemeny dugo egy folyadekka valik, akkorat fogsz folyatni, mint a misziszipi, hidat lehet majd fele epiteni.


Csak igyal sokat kozben, elotte, meg utana persze. De kb. 5-7 ora mire beindul, valamikor hamarabb, de egy napot szanjal ra, mert a vegen meg nem fogod tudni, hogy a fing az fing-e.

máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Egy kanál étolaj, rá langyos víz (nagyon rossz de állítólag hatásos)

Vagy szilvalekvár és arra egy pohár langyos víz

máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Inkább olívaolaj vagy lenmagolaj.


Amúgy a legfőbb okozója a hosszan tartó víz- és rostmentes táplálkozás, illetve a mozgáshiány.


Aszalt szilva is segít.


Magas víztartalmú ételeket kell fogyasztani mert a szárazak fognak.


Ezek a cukormentes, nagy szemű müzlik ki tudnak pucolni ha sok folyadékot iszol mellé. Eleve megdagadnak, laktatnak. ALDI-ban is lehet kapni.


[link]


Ha elmész futni vagy sokat ugrálsz, hajlongsz, az be tudja indítani a bélperisztaltikát.


Ez mind tapasztalat!

máj. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy hét az már nagyon sok mert napról-napra veszít a széklet a víztartalmából.

Ha nagy gond van, érdemes megcsinálni hogy csak folyadékon élsz pár napig, esetleg egy hétig ha bírod. Levesek, zöldséglevek, teák, víz jöhetnek szóba, közben rásegíthetsz mozgással és még fogysz is tőle!


Aszalt gyümölcsöt (leginkább szilva) meg lehet próbálni mellette, meg egy-két bögre müzlit és várni a hatást.


A folyadék kelleni fog mert fellazítja a székletet, a mozgás kelleni fog mert beindítja a székelési ingert, a müzli pedig nagyon durván ki tudja söpörni a bent ragadt cuccost.

máj. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazándiból vizsgaidőszakom van és nem is nagyon mozgok.

Èjjel nappal tanulok az ágyban fekve.

A folyadék fogyasztásom tényleg gyötrelmes, egy liter talán de még azt is soknak mondanám.

Általában pedig burgonyás dolgokat eszem vagy valami tésztásat.

Úgyhogy érthető a helyzet.

máj. 14. 02:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Lasd 2-es kommentem. Teljesen termeszetes, a majad sem dolgozza fel. Nincs a szervezetedben, csak stimulalja es rendesen benedvesiti mindenhol a vegbeled. Folyekonnya valik. Barmelyik gyogyszertarban kaphato szinte. Ez egy laxativ, egy cukor fajta igazabol, lactuloz, meg finom az ize is.


Ha eleg kemeny a szeklek, 20 - 30ml-el kezd. Mondom, aznap megszabadulsz a 'szartol', de latom hiaba irok, krumpli meg lenmag meg mittom en mit ajanlanak masok, amiket meg elolvasol, holott mar reg atmentel volna rajta.

máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

El olvastam a te válaszod is, de írtam azt is hogy leghamarabb szerdán tudok gyógyszertárba menni.

Ettől függetlenül köszönöm!

máj. 14. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:

"Igazándiból vizsgaidőszakom van és nem is nagyon mozgok."


Első probléma.


"A folyadék fogyasztásom tényleg gyötrelmes, egy liter talán de még azt is soknak mondanám."


Második probléma. (1,6 liter minimum, 6-7 pohár VÍZ naponta!)


A folyadék és a víz nem ugyanaz. Folyadék lehet bármi (sajnos a cukros üdítőitalok és a kávé is, amik elvonják a vizet), de itt most VÍZRŐL van szó!


"Általában pedig burgonyás dolgokat eszem vagy valami tésztásat."


Harmadik probléma. (Elvonják a vizet, főleg a krumpli.)

máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ezek problémák ezért is írtam hogy érthető.De ha helyre jön ez a probléma változtatok ezeken.
máj. 14. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!