Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adnak az orvosok...

Miért nem adnak az orvosok beutalót? Valamit levonnak tőlük, ha beutalót adnak? Melyik orvostól kell beutalót kérni? A szakorvostól vagy a háziorvostól? Kifejtést is olvasd el légy szíves.

Figyelt kérdés

Például a háziorvos elküldött gasztroenterológushoz, a gasztroenterológus azt mondta, hogy menjek hidrogén kilégzéses vizsgálatra (is), de arra nem adott beutalót, visszamentem a háziorvoshoz, kértem a háziorvostól, de ő azt mondta, hogy menjek a gasztroenterológushoz beutalóért.

Melyiküknek kellett volna beutalót adnia a hidrogén kilégzéses vizsgálatra?


Egy másik ügyben pedig sebészhez mentem és a sebész kolonoszkópiát és műtétet mondott, de ő se adott sehova sem beutalót.

Akkor azt hittem, hogy vissza kell mennem a háziorvoshoz és a háziorvos ad majd beutalót a vastagbéltükrözésre, de nem adott.


Nem értek az ilyen orvosi vizsgálat, beutaló, satöbbi dolgokhoz, mert eddig nagyon keveset jártam orvoshoz.


Melyik orvostól kell beutalót kérni? A szakorvostól vagy a háziorvostól?


Másik városban van a gasztroenterológus, sebész, stb, tehát nem tudok csak úgy hipp-hopp elugrani a beutolókért.



máj. 13. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakorvoshoz a háziorvosnak kell beutalót adni, de ha a szakorvos onnan tovább küld akkor már neki kellene.


Attól függ ki az aki tovább akar küldeni. Ha mentő visz be sürgire akkor pl szakorvos adhat beutalót szakorvoshoz.

máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A házi orvos az első “szűrő”, ő ad beutalót szakorvoshoz. Ha a szakorvos úgy véli, hogy további vizsgálatra van szükséged, akkor vele egyeztetsz le időpontot.
máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tapasztalom sajnos, de így lenne hivatalosan, ahogy az első két válaszoló írta.
máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!