Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magyar emberek miért szednek...

A magyar emberek miért szednek olyan sok gyógyszert?

Figyelt kérdés
Csomó ismerősöm és nem is öregek vérnyomáscsökkentőt szednek,meg másoktól is hallom látom szednek gyógyszert kilószám.

máj. 14. 05:43
 1/8 anonim válasza:
76%
Mert a felelőtlen orvosok felírják nekik.
máj. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Volt már. Miért pont a magyar emberek?


Egyébként én azért szedek 37 évesen gyógyszereket mert nem akarok meghalni.

máj. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mad Max2 ***** válasza:
56%

A magyar orvosok imádnak gyógyszert felírni


Pl: laborvizsgálatkor kéjesen vizsgáljáka leletemet hogy mi az ami eltérő értéket mutat és már akarják is a sok gyógyszert felírni


Olyan eltérésekre is gyógyszert akarnak írni ami épphogy átlépi a határértéket.


Engem például mostanábana koleszterin csökkentőkkel akarnak mindenáron begyógyzserezni


De nem hagyom magam:)

máj. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert a magyar ember lusta. Ha magas vernyomásra életmodvaltást javaeolnának akkor az ember elég hamar meghal mert nem csinálja. Gyógyszerrel tovább él.


26 évesen két gyógyszert szedek

- savcsőkkentőt, a nagy savat stressz indikálja, a pszochológus túl drága de két év alatt gyujtottem ra es mostmar jarok

- vérnyomásnövelőt. Túl alacsony, sokszor elájultam. Mas módszer nincs rá csak hs kávéfüggő lennék. Inkább a gyógyezer

máj. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Pl. : azért mert az emberek jórésze tunya, lusta, mozgás és egészséges táplálkozás helyett eszi a sok egészségtelen kaját, üditőket és egyéb káros italokat víz helyett, sütik, desszert, stb., bele esnek a mobiljukba, olvassák a sok baromságot, ahelyett hogy a természetben lennének. A rohanó életmód miatt mindenki stresszes, emelkedik a vérnyomás, gyomor- és egyéb panaszok, az orvosok meg kiló számra írják fel a gyógyszereket. A vény nélkülieket meg a reklámok hatására, TV-ben, rádióban mást sem hallasz a reklámokban, hogy milyen gyógyszert szedjél erre-arra, szedd magas dózisban a vitaminokat. A neten mit olvasunk, rettegtető hírek tömkelegét,

olvass el egy lapot, máris tele a bugyi, jön a félelem, depresszió. Sorolhatnám még reggelig.

máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mesélek valamit. 26 évvel ezelőtt az autoimmun ízületi gyulladásom kapcsán mankót,tolószéket vizionált nekem a reumatológus főorvos barátom. Hogy ez ne következzen be,a neten összetrombitált egy konzíliumot az ügyemben, melynek eredményeképpen Methotextratot írtak föl nekem. Ez egy rákellenes szteroid, bevallottan azért kaptam, hogy hazavágja az immunrendszert. Megtette. Hamarosan nyolcféle "gyógyszert" kellett szednem. Ésmindezt maximális segíteni akarás jegyében. A végén már nem lehetett tudni,hogy melyiket melyik tabletta mellékhatására kaptam. Illetve a nyolcadiknál durrant be az agyam, és borítottam kukába a gyógyszeres fiók teljes tartalmát. Saját kezembe vettem a sorsomat, és évtizedekig egy nyamvadt Kalmopyrint se vettem be. Nos, a mankó és tolószék még várat magára, én pedig 65 évesen egyetlen "gyógyszert" szedek a cukromra.

A mai akadémikus orvoslás teljesen tünetközpontúvá alakult. Senkit sem érdekel a betegség, csak az, hogy milyen tünetre milyen tablettát írhat föl neked.

máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Senior Séf!

IGAZAD van!!

A mai orvosok valóban csak tüneteket kezelnek gyógyítás helyett. Talán csak a sebészek kivételek.

máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mad Max2 ***** válasza:
Hááát igen a sebész az nem szarozik, ha azt mondja le kell vágni... Akkor ő levágja:D
máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!