Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez okozhatja az izületi...

Ez okozhatja az izületi prblémáimat, illetve mit is jelent ez pontosan ?

Figyelt kérdés

Reumatológiára kaptam beutalót, érzékenyek az izületeim, és a két könyököm behajlításkor ropogó/pattanó hangot ad ki, illetve néha melegséget érzek az izületekben.

Reumatológián az orvos kivizsgálás utána azt mondta, szerinte nem valószínű a reuma, de van pikkelysömöröm is, aminek lehetne ilyen tünetei, ezért elküldött további vizsgálatokra


Vérvizsgálat megvolt , megyek majd gégészetre, és fogászati góckutatásra is (vannak rossz fogaim) illetve van gerincferdülésem (de erről tudtam, és amúgy a hátam nem igazán fáj) de voltam gerinc röntgenen is ahol ezt a diagnózist kaptam (még csak esztben néztem meg, tehát nem mentem vissza az orvoshoz, majd csak akkor kell ha minden megvan, góckutatás stb).


Tudom itt senki se orvos, és ennyiből nem lehet mondani sok mindent, de ez mennyire rossz lelet, illetve ettől lehet izületi problémám ? Azért kicsit ilyesztő, mert csak 28 éves vagyok.


Sportolok, konditermi edzést csináltam korábban, illetve fizikai munkát, gerincferdülésem ellenére mindig jó erőben voltam.


Lelet szöveges része:


A háti kyphosis íve fokozott. a D. gerincen kb. 5 fokos jobbra convex scoliosis látható.

A kp. és az alsó harmadban a csigolyák ventralis peremszélei kissé kihegyezettek.

A zárólemezek ép kontúrúak.

Mk.o. a sacroiliacalis rés tágassága megtartott. Az ízfelszínek ép kontúrúak.


M5190 Intervertebrális discus rendellenesség, k.m.n.


máj. 14. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tudom itt senki se orvos, és ennyiből nem lehet mondani sok mindent"

Bizony

Várd ki az orvost

máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, jogos, de máskor már tettem fel hasonló kérdést más egészségügyi témában, és tök jó válaszokat kaptam, de nyilván meg kell várni az orvost.
máj. 14. 13:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!