Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordulhat az, hogy egy...

Előfordulhat az, hogy egy vérnyomásmérő extrém magas értéket mér?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy ha egy vérnyomásmérő nem pontos, akkor az kevesebbet mér a valós értéknél. Előfordulhat az ellenkezője is, hogy esetleg túl magasat, többet a valósnál?

Napok óta nagyon fáj a fejem, de a csuklós vérnyomásmérőnk által prezentált 195/130-at kicsit túlzásnak tartom.



máj. 16. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem pontos, akkor nem pontos, mutathat többet is, kevesebbet is.

De valószínűleg van gond a vérnyomásoddal, azért is fáj a fejed. Méresd meg normálissal, ne csuklóssal.

máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mérd többször. Elvileg az a direktíva, hogy 3x egymás után, teljes nyugalomban, pár perc pihi után kell mérni. Amúgy a 195/130 simán reális sajnos. Én anno ilyenkor elmentem a házidokihoz, írt fel vérnyomáscsökkentő gyógyszert és azóta rendben vagyok. Ezt ajánlom Neked is. Vedd komolyan!
máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csuklós vérnyomásmérővel szabályosan mérsz, az is pontos.

Leülsz, hátadat megtámasztod, lábadat nem teszed keresztbe, és a karodat úgy helyezed el, hogy meg legyen támasztva, a vérnyomásmérő/mandzsetta SZÍVMAGASSÁGBAN legyen. Így rendesen mér a csuklós is, ha lógatod a karod, vagy felemeled, tejlesen mást mér.

A legfontosabb, hogy szívmagasságban legyen a mandzsetta, akkor jól mér.

Kérj valakitől egy másik vérnyomásmérőt, vagy menj orvoshoz, és vidd a tiédet magaddal, ott ellenőrizheted, hogy jó-e.

Mivel a fejed is fáj, sürgősen menj orvoshoz, ha nem tudod ellenőrizni a vérnyomásod, mert ez életveszélyesen magas.

Írd meg, hogy mi lett végül!

máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!