Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Foghúzás utàn 3 nappal normáli...

Foghúzás utàn 3 nappal normális ha van kis gennycsomó az inyemen, ill a seb is fehéres?

Figyelt kérdés

Nagy gyulladás volt ott a fohgúzás előtt is, és ciszta is volt.

3 napja huzták ki, kaptam atbt, szedek fájdalomcsillapítot is. Viszont fájdogál, ég és meg van duzzadva is, es ilyen kis gennycsomót vettem eszre inyemen. Gyenge vagyok sokszor ráz a hideg is.

A huzás estéjén ettem nem megfőzött virslit, másnap sült tojást. Ezektől juthatott a sebbe rossz baktérium ami ezt okozhatja?

2. Naptol öblögetek corsodyllal.

Köszi ha válaszolsz…


máj. 17. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérd meg a lázad, és ha van, akkor beszélj az orvossal. Gondolom oka volt, hogy antibiotikumot kaptál, várd türelmesen a gyógyulást.

A virsli már eleve meg van főzve, azt nem is kellene főzni, csak melegíteni. Jobb lett volna, ha pár órával a húzás után csak egy kis levest eszel, de ezen már nem tudsz változtatni. Tejet és tejterméket ne egyél.

Jobbulást kívánok!

máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Virslit huzás után kb 6 orájára ettem. Ma húsás utáni 3.napon 3 karika füstölt sajtot🙈

Ez a gennyes dolog mennyire normális,ki kellene tisztítani a sebet?

máj. 17. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Lepedék van rajta, majd leválik. Nem kell külön tisztítani a sebet, de fogat mosni már kellene, óvatosan meg is kefézheted a húzás helyét. Ne egyél még sajtot sem pár napig.
máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kicsit figyelj az étrendedre 1-2 hétig!(semmi tejtermék, csak ha nagyon nagyon muszáj de akkor is csak végső esetben és utána öblögess listerinnel vagy valami szájfertőtlenítővel, de volt olyan ismerősöm akinek ajánlották a tantum verde sprayt. Mivel fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatású, bár sztm a szopogatós verziója is hatásos.) írj h mi van veled!

Jobbulást!

máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok🫶🙏🏻 nagyon fogok figyelni az étkezèsre, tejterméket amugyis ritkán eszek.

Mosom fogam többször is naponta.

máj. 17. 22:24
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a pukli idegesit igazábol jobban az inyemen, tályog ha jol

Olvastam, mintha genny lenne benne. Az mitől lehet?

máj. 17. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyulladt volt, amikor kihúzták, ciszta is volt. Valószínűleg tisztul a seb. Majd az antibiotikum elintézi a többit. Reméljük...

Megmérted már a lázad?

máj. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs lázam szerencsére. Remélem nem is lesz.
máj. 17. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!