Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gangliont kiműtetni?

Gangliont kiműtetni?

Figyelt kérdés

Van egy ganglion a csuklóm belső oldalánál. Voltam orvosnál vele, azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Viszont gitározok elég komolyan, és játék közben fáj ott a csuklóm és kevésbé tudom behajlítani a kezem. Gitártanárom szerint jobb, ha nem bolygatnak meg ott semmit.

Hagyjam ott, vagy műtessem meg?


máj. 20. 23:35
 1/3 Nincstovább ***** válasza:
100%

Az én ismereteim szerint, ha műtik is, akkor is visszatérhet. Nem mellesleg utána sokáig rögzítőt kell hordani és fizikoterápiára járni. Csak fokozatosan lehet visszaállni a használatára.

Van még a csapolási módszer, de az is csak ideiglenes megoldás, mert a probléma gyökere nem tűnik el. Én a helyedben beszélnék egy sebésszel, hogy mik a lehetőségek, hátha azóta találtak már jobb módszert is erre a problémára :)

máj. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
máj. 20. 23:48
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem nem ganglion van ott, én is gitározom, fél óra múlva már zsibbadnak az ujjaim is, de a kézsebész azt mondta, hogy amíg nem elviselhetetlen fájdalmat okoz, addig nem jó műteni, mert az is járhat hegesedéssel, ergo nem biztos, hogy jobban járok vele.
máj. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!