Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fekvőtámasz milyen hatással...

A fekvőtámasz milyen hatással van a csuklóra? Megváltozhat a csukló a fekvőtámasz miatt?

Figyelt kérdés

Már 2 éve fekvőtámaszozok és nem olyan a szerkezete a csuklómnak, mint kellene... Az érdekelne, hogy a nagyobb terhelés hatására mi történik vele? Mert volt egy ismerősöm, aki mesélt egy sztorit és lehet, hogy keverem... Lényeg, hogy a fia 20évesen ment megműttetni a csuklóját, mert sokat fekvőtámaszozott...

Durván 80kg-s ember napi 20-30-40 fekvőtámasztól mit várhat?-Nem arra gondolok, hogy megnőhet egy kicsit a bicepsze... :D


2010. nov. 8. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, h más a szerkezete? Ha ezt leírod talán tudok valamit mondani. (mozgásterapeutának tanulok)
2010. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt kicsit nehéz körülírni... Nem vagyok biztos a szakszavakban, de talán úgy hívják, hogy kézközépcsontok és ezek egy kicsit eltérnek(nem is eltérnek, inkább nagyon kint vannak). Még a nagymamám is megjegyezte, hogy másképp néz ki a csuklóm, mint régebben, pedig nem a legjobb a látása... Persze nem látogatom sűrűn, szóval lehet, hogy nem jól látta...
2010. nov. 8. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

hú, hát ezt így elképzelni sem, tudom:S Nem lehet, hogy inkább a kéztőcsontokra gondoltál?

Nem tudsz egy képet linkelni?

2010. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


és ott az intercorpal articulations részére gondolok.

2010. nov. 8. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még 2 évig voltam sorkatona. Minden reggel lenyomtunk legalább 20 fekvőtámaszt. És napközben is elég sokat. Ismereteim szerint a z.alj 350 katonájából senkinek a csuklójának nem lett baja. Még csak nem is foglalkozott vele senki.
2010. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát azok a kéztőcsontok. A kezedről is jó lenne egy kép, mert nem tudom elképzelni, hogy állnak ki. Ha egy nagyobb dudor van akkor az nem a csont lesz hanem egy ganglion, ha több akkor ötletem sincs.

[link]

2010. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!