Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » CT vizsgálatfa feltétlenül...

CT vizsgálatfa feltétlenül szükséges (papír) beutaló?

Figyelt kérdés
Most megyek egy kontroll vizsgálatra.Elég rég voltam már, és nem emlékszem, kell-e ilyenkor beutaló. A belgyógyászom elküldte a kérelmet gépen, és telefonált is nekik. Amúgy a Heim Pálba kell mennem, a kórház pedig, ahova járok, tulajdonképpen a Heim Pál tulajdonába tartozik.
2010. nov. 23. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Előjegyzés szükséges, telefonon is rákérdezhetsz, hogy mi a helyzet, de az orvosod aki kérte a vizsgálatot nem mondta el???
2010. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
előjegyezték. Igazából nem az orvosom volt, helyettesítették, és szerintem elfelejtette. Én meg elfelejtettem rákérdezni.
2010. nov. 23. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi kórházunk CT-je a NEK (IMC) érdekeltségéhez tartozik. Itt mindig megkövetelik a papír alapú, orvosi kerek pecséttel ellátott, pontosan kitöltött beutalót. Anélkül nem fognak bele a vizsgálatba. A pontos értékeléshez szükség van a klinikai adatokra, státusz leírásra és ha történt ilyen, az előző vizgálat eredményére, CD lemezére.
2010. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a HP honlapját, itt azt írják:

Rendelési idő: hétfőtől péntekig 08.00-20.00-ig (előjegyzés alapján)

Akkor csak nem kell.

2010. nov. 23. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Hááát, nem merném ezt biztosan állítani...

Előjegyzés természetesen nálunk is kell, de az csak az időpontot fixálja le, hogy mikorra jöjjön a beteg a vizsgálatra a beutalójával együtt. Ha még van rá mód, hívd fel a kórházat és kérdezd meg, kérnek-e beutalót.

Még annyit tennék hozzá, hogy nem csak a CT, hanem a hagyományos röntgen is beutalóköteles szakrendelés, a vizsgálat is KIZÁRÓLAG orvosi beutalóval végezhető el. A beteg nem kezdeményezheti, hogy "fáj a derekam, csináljunk egy röntgent".

2010. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak megnéztem a HP oldalát és kicsit tovább olvasva ez áll ott:


"A CT vizsgálatok orvosi javaslatra, kizárólag beutalás alapján végezhetők."


Ezt azért nem lehet másképpen értelmezni...

2010. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nnna az baromi jó. de köszi mindenkinek:)) Főleg utsónakxD A figyelmességem határtalan:D Ajj, akkor még holnap mehetek beutalóért:@
2010. nov. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!