Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy eltört-e...

Honnan tudhatom, hogy eltört-e a kezem?

Figyelt kérdés

A jeges lépcsőn elcsúsztam tegnap és ráestem az öklömre, a kisujjam alatti bütyökre. Fájt, de nem vészesen, mozgatni, használni tudom rendesen a kezem, csak ha nyújtom, vagy ökölbe szorítom akkor fáj.


Igazából az nyugtalanít, hogy a fél kézfejem be van dagadva és eléggé lila lett és a bütykömön meg alatta pár centivel a kézháton lett két nagy szemmel is látható pukli, ami nagyon fáj, ha hozzáérek.


Most ez lehet repedés vagy törés vagy csak egy ütés? Utálok orvoshoz menni, nemigazán akarok most sem fölöslegesen elmenni. Csak ha tényleg komoly.


2010. dec. 10. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell menned orvoshoz. Simán bekapcsolod az otthoni röntgenkészülékedet, és megnézed, hogy van e csontsérülés rajtad. Ha viszont nincs, és nem is nézeted meg, aztán netán rosszul forr össze, akkor vagy nyomorék maradsz, vagy ha utólag mégis elmész a dokihoz, és látják, hogy rosszul forrt össze, akkor szándékosan eltörik , és rendesen összerakva begipszelik.
2010. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy jó esélyed van a törésre, az a tipusos hely (örödik kézközépcsont fejecse).

Sebészet -> röntgen -> gipszelés.

Muszáj rögzíteni pár hétig, ha nem akarod, hogy fájjon és deformáltan forrjon össze.

2010. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan, miért jobb megvárni, hogy lehetőleg már a halálodon legyél? Egy napot rászánsz orvosra, vagy utána egy hónapig kezelgetnek. És valszeg törés. Anno nekem szép S alak volt a kezemben, szóval az egyértelmű volt :D De minenképpen kezelni kell, az sose jó jel, ha be vagy dagadva meg lilulsz. -.-
2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tegnap elmentem megröntgeneztetni, nincs eltörve szerencsére, csak elég csúnyán néz ki. Azt mondták, hogy az ünnepek előtt inkább nem gipszelik be, csak kenegessem Flectorral meg feketenadálytő krémmel meg kössem fel, de ha nem javul, akkor menjek vissza és akkor gipszelik.
2010. dec. 12. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ennyi. Te is megnyugodtál, meg mi is. Kellemes ünnepeket. De mostmár azért vigyázzál magadra...
2010. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!