Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol találhatok meg könnyen...

Hol találhatok meg könnyen érthető módon leírva jogi szöveget, ami az iskolások sulisvizsgálatait leírja, mármint, hogy ha nem engedélyzek valamit, szóval ami azt írja le, hogy mennyire szólhatok bele ebbe?

Figyelt kérdés
több helyen írták semmi nem kötelező,de hol lehet erről olvasni,hogy ha szükségem lenne rá,akkor hivatkozhassak is rá.Már néztem pár oldalt,de érthetetlen számomra.Szóva valami egyszerűen megfogalmazottan kellene nekem.
2010. dec. 26. 17:49
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van ilyen leírva,akkor másolja be létszíves,előre is köszönöm,mert az van mindenki mást mond,valaki,hogy semmi nem kötelező,valaki meg hogy az.Jó lenne ezzel tisztában lenni
2010. dec. 26. 17:50
 2/40 anonim ***** válasza:

Az ÁNTSZ honlapján a jogszabályoknál nézelődj.


De miért nem inkább annak nézel utána, hogy melyik vizsgálat miért fontos és mit lehet vele megelőzni? Miért végzik el az orvosok?...

2010. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Már nézetem utána,de volt amit nem tudtak megindokolni és amiben eltért a véleményük is,hogy mennyi időseknél szabadna egyáltalán csinálni még.Volt hogy orvostól is rákérdeztem és annyit mondott,hogy elő van írva neki és csak ezért csinálja,,mert neki is van gyereke és tudja milyenek,mit éreznek,meg a szemérmességükről mondott még valamit.Az ÁNTSZ-t néztem ,de feladtam mert nem találtam meg, és nagyon bonyolult volt,nem igazán az én szemszögemet nézték.Nagyon jogi nyelvezet volt.Meg az van,hogy engem nem érdekel,ha valamit nem akarok hogy megcsináljanak,és van hozzá lehetőségem akkor élni akarok vele.Nekem sincs sok vizsgálattal bajom,de van amikkel igen.
2010. dec. 26. 18:00
 4/40 A kérdező kommentje:
A JOgszabályoknál,hogy tudom úgy megnézni,hogy mint tanuló jogait is leírja?
2010. dec. 26. 18:04
 5/40 anonim ***** válasza:
2010. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Keresgess. Nem nyálazom át neked az egészet. Ha nem érted, akkor meg kérd felnőtt segítségét az értelmezéshez.

Hány éves vagy?

Legegyszerűbb, ha anyukádtól kérsz egy papírt, hogy nem egyezik bele abba, hogy megvizsgálják a suliban a gyerekét.

2010. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Van M.O-n egy nagyon jól működő,INGYENES szűrővizsgálati rendszer,megfelelő életkorra előírt-javasolt szűrővizsgálatokkal,és azért az iskolaorvoslás keretein belül,mert az azonos korú gyerekeket általában az iskolában lehet együtt megtalálni.Lehetne ezt persze a háziorvosi rendszeren belül is,önkéntes alapon csinálni,hogy majd a szülő,ha helyesli a vizsgálatot,elviszi a gyerekét akkor,amikor ráér...Na,itt már meg is bukott a mutatvány,mert a szülő a nem kötelező,nem fontos (!!)dolgokra általában nem ér rá.A gyerekre pedig 18 éves kor alatt SEMMILYEN döntési jogot nem ruházhat át a szülő.Magyarul:Nincs jogod 18 éves korod előtt sem beleegyezni,sem megtagadni semmit.(nem csak orvosi vizsgálatot,ad abszurdum semmit.)Erre csak a szüleidnek van joga, a felelősséget nekik kell vállalniuk. De:amennyiben a szüleid nem orvosok,vajon felelősséggel dönthetnek-e úgy az egészségedről,megtagadva egy esetleg súlyos betegséget feltáró vizsgálatot,hogy nem értenek hozzá?Ha pedig mégis megbetegszel(egyszerű dolgot mondok:nem engeded magad megvizsgálni,nem derül ki,hogy gerincferdülésed van,majd csak akkor,ha visszavonhatatlanul púpos leszel,akkor majd hibáztatsz mindenkit,hogy nem vették észre,egyedül te nem érzed hibásnak magad) Ez a nagy baj az úgynevezett jogokkal.Mert az mindenkinek van.Esze sajnos nem mindenkinek...
2010. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
15,lassan 16.Nagyon köszönöm,elkezdtem olvasgani aztán valamikor átrágom magam.De ami nagyon tetszett,hogy korlátozottan cselekvőkésepné is van önrendelkezési jog,ha más testi épségét és életét nem veszélyezteti vele.Na azzal hogy kihagyok valamit egyiket sem veszélyeztettem és ahogy olvastam inkább a statisztika miatt vannak ezek amiket nem szeretnénk,akkor meg nem értem.De majd íratok papírt,ha szükséges.De annak is utána akarok nézni,hogy ennek ellenére kötelezhetnek rá,ha nem engedek valamit hogy azt mással végeztessem akkor el,vagy teljesen dönthetek arról,hogy már pedig nem és kész.Mert aztnem szeretném,hogy rákényszerítsenek.Pár helyen járkáltam és az egészséges testi és lelki egészséget említik sokszor,na most a lelki egészség az sérül,ha valamit nem szeretnék és kötleznek rá,hisz az emberi méltóság az sérül,ezt is nagyon sok helyen emlegítik,de még sem írják le pontosan,hogy a méltóságunk megtartásához mennyire is van jogunk.Jó párunknak sérült már szerintem,mert sokan panaszkodnak,ezt is figyelembe kellene venni.De sajnos inkább az orvos oldaláról írnak itt is,ha megtagad valamely vizsgálatot és nem a betegéről,vagy diákéról.De nagyon köszönöm,átolvasom jobban majd.
2010. dec. 26. 19:02
 9/40 A kérdező kommentje:
18.51-es de van amivel igen is sérülne a méltóságom és semmi köze senkinek hogy mekkora van.Tőlem a gerincem nézegessék nem bánom,de van amihez nincs közük.Meg elve már eléggé felnőtt az ember test ennyi idősen,szóval senki ne nézegesse hogy mekkora van,ez elég beteges.Majd ha én akarok elmegyek orvoshoz vele megnyugtatlak,meg még általánosban alsóban sem volt ilyen,akkor meg ne most akarják ennyi idősen már,elég aljas dolog.Régebben seki nemiszevét nem nézegették.De itt írták hogy van önrendelkezési jog koráltozottan cselekvőképeseknél is,az az 14 éves,na én idősebb vagyok,szóval én élek is vele.
2010. dec. 26. 19:08
 10/40 A kérdező kommentje:
A nagyon jól működő ingyenes szűrővizsgálati rendszeren mit értett?Mert van ismerősőm,ahol egyszerre 5 embert vizsgálgattak egymás előtt és sok helyen lehetet ilyet olvasni,ez hol jó?Elég durva,csak mert gyerek megteheti?Ha felnőtt valaki és elmegy ilyen vizsgálatokra csak azt a ruhát kell levennie,amelyik testrészét érinti a vizsgálat,pénisznél csak alul,nem tök pucéron állni,ahogy a csajoknál sem.Itt nem várják meg,hogy felöltöz felül,durva és semmiképp se mondanám,hogy jó.És oda az ember maga dönt úgy megy,sokszor még orvost is ő választ,itt meg nem,kényszer és megalázás.Aztszem más országban élünk mi ketten.
2010. dec. 26. 19:18
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!