Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a háziorvos adott beutalót...

Ha a háziorvos adott beutalót vérvételre, azt meddig használhatom fel? Akkor utána nem tudtam elmeni.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell menni ahova a beutalo jo és megkérdezni.A receptek asszem egy honapig jók,addig lehet kiváltani,de hogy a beutalo vérvételre,na hát az más kérdés.
2010. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a beutaló is egy hónapig érvényes.
2010. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol más ideig. Van ahol csak 1 hónapig fogadják el, de pl a diabetes szakrendelésen kapott beutalómra azt mondták, hogy akár 1 év múlva is jó. Szerintem jobb ha elmész, és megkérdezed érvényes-e még.
2010. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nincs ilyen korlát.

"Egyetlen beutalónak sincs időbeli érvényessége: sem a vizsgálatra való időpontkérés, sem az

azt követő vizsgálatra való jelentkezés vonatkozásában — tehát az időközben „réginek”

minősített beutaló helyett új kérése a szakellátóhelyen jogellenes. "

[link]

2010. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem az a gyakorlati tapasztalatom, hogy 1 hónapig jó minden beutaló. Még azokban az esetekben is, amikor időpontot kell kérni, ilyenkor az időpont kéréshez képest nem szabad, hogy 1 hónapnál régebbi legyen a beutaló.

Recept: 3 hónapig érvényes.

2011. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!