Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legegyszerűbb mód a...

Mi a legegyszerűbb mód a serkék eltávolítására?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha már elölted őket Nittyforral, akkor sűrű fogú fésűvel kifésülhetők. Ha lehet, rövidre kell vágni a hajat.
2009. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hívatlan vendég észlelésekor nem kell kétségbeesni, hiszen viszonylag könnyedén elpusztíthatók. Venni kell egy tetűirtó hajszeszt, és a használati utasítást pontosan betartva alaposan be kell dörzsölni vele a hajas fejbőrt és a hajat. A gyógyszertárakban beszerezhető tetűirtó szerek (Nittyfor, Pedex, Nix) a tetveket és a serkéket rövid időn belül elpusztítják, azaz a fejtetvesség azonnali megszüntetésére, sőt a megelőzésére is alkalmasak.


Ügyelni kell arra, hogy a tetűirtó szer ne kerüljön szembe, mert kötőhártya-gyulladást okozhat. A gyermek csukott pedig szemét ajánlatos vattával is védeni. A hajszeszt kisebesedett bőrfelületre nem szabad alkalmazni.


A szerrel való átnedvesítés után várjuk meg, míg a hajszesz a hajra rászárad (ez az idő a felvitt mennyiségtől függően 5-15 perc). A serkék a tetűirtó hatására elpusztulnak, de ott maradnak a fejen. A serkék eltávolítására a hajat ecetes vízzel öblítjük, az ecet ugyanis oldja a serkék ragasztóanyagát. Ezután jó világos helyre kell leülni, és két ujjunkkal lehúzogatni a hajról az elhalt serkéket, vagy sűrű fogú fésűvel, melynek fogai közé ecetes vattát húztunk, alaposan át kell fésülgetni a hajszálakat. Utána meleg vízzel, samponnal alaposan mossuk meg a hajat. A szempillákon esetlegesen elhelyezkedő serkéket egyenként, csipesszel kell eltávolítani. Az újrafertőződés veszélye miatt (ugyanazon közösség), a tetűirtó szerrel való ismételt lekenés következik, amit már nem mosunk le.


A készítmények a hajat nem károsítják, tetűirtó hatásukat a következő hajmosásig őrzik meg és a hajra rákerülő fejtetveket még azok megtelepedése, elszaporodása előtt biztosan elpusztítják.


Fontos, hogy nemcsak a fertőzött személy kezelése indokolt, hanem közvetlen környezetéé, így családtagjaié is, hiszen lényeges, hogy ne maradjon fertőző góc, mert akkor elölről kezdődik az egész. A fésűn, kefén található fejtetvek az eszközök néhány perces forró vízbe mártásával, a sapkában lévők pedig mosással pusztíthatók el. Minden törülközőt, ruhát, ágyneműt, stb. meleg, mosószeres vízzel ki kell mosni, és a ruhákat, ágyneműt átvasalni!


Megelőzése

2009. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kislányom hazahozta a bölcsiből, én meg kismama vagyok. Én is használhatok valamilyen szert?
2009. jan. 29. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem szabad terhesség alatt használni, de ehhez orvos kell mindenképpen!!!
2009. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez elég szépen le lett írva, de vagy én vagyok béna vagy ezek a drága serkék jobban ragaszkodtak hozzám mint az átlaghoz. Nekem anyukám és nagymamám konkrétan szálanként nézte át a hajam , ami 2 teljes napba került mivel hosszú , dús hajam van. Eszméletlenül fájt, és utána teljesen tönkre volt menve a fejbőröm , de szépen lassan rendbe jött. Csak azért írtam ilyen drasztikusan ,mert egyébként is gyerekek között vagyok és tudom ,h ha csak egy is véletlenül benne marad két nap múlva az egész osztály kezdheti elölről az egészet. Érdemesebb egyszer megszenvedni vele, de aztán nem visszaesni.
2009. jan. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!