Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon korpás a fejbőröm. Mit...

Nagyon korpás a fejbőröm. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A fejbőröm iszonyatosan korpás!Már nagyon sokféle sampont kipróbáltam,de egyik sem használt semmit,sőt még csak nem is enyhítette a korpát.Nem tudom már mit csináljak/használjak/próbáljak!Ti mit csináltatok?

Néztem a minap neten Lush szappanokat.Érdemes kipróbálni a korpás hajra valót?


2011. jan. 8. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nizoral.

Ha az sem segít, akkor ekcémás vagy valószínűleg, ami leginkább hajlam (meg srtessz stb.). Ekcémára kimondott gyógymód nincs, mindenkinek más segít enyhíteni a tüneteket (különböző samponok, mert hozzászokik a fejbőr, sós víz, homeopátia, volt, akinekazakupunktúra, stb.

2011. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a gombákat vegyszer öli meg, pl. cink-piriton, meg egyéb pl cirkónium vegyületek, szóval a vaníliaillatú szappan nem fog segíteni, nézd meg tartalmaz-e vmi rendes hatóanyagot.
2011. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg az ecet is segít, nem szeretik a gombák.
2011. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gombák?A kora az gomba?


Egyébként nem vaníliaillatú szappanra gondoltam,hanem erre:


[link]


És gondoltam a szappanos dologra olyanok válaszolnak,akik próbálták azt nem pedig azok,akik nem...

2011. jan. 8. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is korpás volt a fejem vagy 1 évig, bőrgyógyásznál is voltam, aki csak annyit mondott, hogy együtt kell vele élnem. Köszi, mikor már úgy jön a bőr a fejedről, hogy vérzik és sebesedik az egész.

Nagyon sok mindent kipróbáltam és egy valami bevált! Selsun Blue nevezetű sampon. Gyógyszertárban kapod vény nélkül. Az egy csoda! Egy próbát megér, de kb 2 hét kell neki még hatni kezd.

2011. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval kapcsolatban: Selsun=Szelén szulfid, ez a hatóanyag, ha ezt megtalálod másban az is jó.
2011. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Felborul a fejbőrön lévő mikroflóra, ezáltal nem működik a védekező rendszer, a pity-sporum-ovalis gomba elterjed ezzel tönkre téve a felhám rétegen lévő sejteket." tehát igen , gomba valószínűleg. ecetet próbáld ki, én is ki fogom holnap. Kösz h eszembe juttattad h korpás a fejbőröm :D
2011. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hű!Köszönöm a sampontippet!:)

Utána néztem a neten,és nem is olyan drága,mint a Nizoral!Sőt mi több,egy ezressel olcsóbb is!:)

De köszönöm a többi ötletet is!Utána nézek van e még olyan sampon ami tartalmazza ezt az összetevőt!:)

2011. jan. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!