Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha túladagolja magát valaki...

Ha túladagolja magát valaki gyógyszerrel mi lesz? SOS, GYORS VÁLASZOKAT PLS

Figyelt kérdés
Nem én voltam, egy ismerősöm volt most este, már szóltam szüleinek. Azt mondták jól van és már alszik. De aki túladagolta magát ő azt mondta h nagyon remeg.
2011. jan. 11. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit vett be. Ki sszokták mosni a gyomrukat, kapnak széntablettát, azután hagyják őket aludni.
2011. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell vinni!! Ki kell mosatni a gyomrát!! Azért kell orvoshoz vinni, mert beteg, hiszen senki nem gyógyszerezi be magát ok nélkül. Legközelebb is megteszi, ha nem lesz ott senki...
2011. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

és mivan ha begyógyszerezi magát és elalszik? :S

amúgy lehet csak kis mennyiség volt...de ki tudja

2011. jan. 11. 23:10
 4/15 anonim ***** válasza:
hát ha nincs szerencséje akkor örökre elalszik...
2011. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben kihívnám a mentőket!! Milyen gyógyszereket vett be?? Mikor?? Mennyit?? Mennyi idő telt el azóta?? A gyógyszerek miatt lehet aluszékony, a remegés pedig lehet a gyógyszerek okozta görcs is!! Attól függően, mit vett be és mennyit, lehet, hogy azonnali gyomormosásra lenne szükség!! (Jobb esetben megússza hánytatással). Én biztosan nem hagynám elaludni, és kihívnám hozzá a mentőket!!


Figyeld a légzését: szabályos?? Nem szakaszos?? Nem sípoló?? Ha tényleg komoly gyógyszer-túladagolása van, akár le is állhat a légzése! Én nem játszanék ezzel!Már volt túladagolásom... Ha igazat mond, vagy hazudik, de tüneteket észleltek rajta: MENTŐ!


25/L

2011. jan. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kb 1 óra vagy telt el
2011. jan. 11. 23:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit vett be és mennyit. Lehet, hogy semmi baja nem lesz, lehet, hogy többé nem ébred fel. Ha felébred is, nagy a rizikója annak, hogy újra megpróbál véget vetni az életének, így mindenképpen azonnali orvosi ellátás javasolt.
2011. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem tudom mit vett be :S

talán Algoflex, Aspirin

olyan gyógyszerek melyek alapjáraton minden háztartásban megtalálhatók

de ezek csak tippek

2011. jan. 11. 23:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A 23:16-os vagyok:


1. Rázd fel az illetőt, ne hagyd aludni!

2. Faggasd ki miből mennyit vett be, és pontosan mikor, ha nem akarja elmondani, mondd, hogy kihívod a mentőket, hátha elmondja!

3. Ha nem, figyeld őt: hogy lélegzik? Mennyire orientált,mennyire képes magához térni? Vannak-e görcsei? Szapora vagy túl lassú-e a pulzusa? Ha bármelyiket észleled, hívj mentőt!


Bár én a helyedben mindenképpen kihívnám őket... A gyomormosás jó kis tanulópénz ilyen esetben, és legközelebb meggondolja megteszi-e újra...

2011. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Paracetamol mérgezés a máj károsodásához, ill. a máj elhalásához vezet.


A heveny aszpirinmérgezés első tünetei a hányinger és a hányás, melyet felgyorsult légzés, fülcsengés, verejtékezés és néha láz kísér. Később, ha a mérgezés súlyos, az illető szédülni kezd, aluszékonnyá, zavarttá válik, görcsroham és légzési nehézség léphet fel.


Az ibuprofen túladagolásának tünetei közé tartozik a szédülés, görcs, arritmia, hipotenzió és az idegrendszer depressziója (a tudat gyengülése); ha a túladagolás egy órán belül történt, gyomormosás ajánlott. Orális szerek, mint például aktív szén, ami csökkenti a gyógyszer felszívódását, alkalmazása is hasznos lehet. Ha a túladagolás egy óra eltelténél korábban történt, a vizelet alkalizálása és forszírozott diurézis javasolt semlegesítendő a készítmény savas vegyhatását és elősegítendő a kiürülését.


stb.

2011. jan. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!