Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csoda? Az amerikai képviselőnő...

Csoda? Az amerikai képviselőnő hogy élhetett túl egy fejlövést?

Figyelt kérdés

Hogy élhette túl szerencsétlen?

A golyó (állítólag 9 mm) áthatolt az agyán és mégis túlélte és még a felépülésre is van esélye.

A filmekben is (meg köztudottan a valóságban is) aki ki akarja magát nyírni az a fegyvert a halántékához nyomja vagy a szájába veszi és tűz. Még kisebb kaliberrel is.

És a hatás nem kérdés...


Akkor ez hogy lehetséges? Csoda?


2011. jan. 14. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
ha áthatolt is az agyán, akkor is minimum, hogy károsodik, szerintem nem tiszta a cikk, mert ebbe vagy belehal az ember, vagy fogyatékos lesz. a golyó valószínűleg olyan agyterületet ért, ahol kevés az igsejtekből álló sejtmag, és a neuron, de át tuti nem mehetett a fején, abba belehalt volna szerintem... remélem teljesen felépül
2011. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

De, a hatás kérdés. Számtalanszor volt rá példa, hogy valaki túl élte, mint ahogyan arra is volt példa, hogy valaki szövődmény nélkül túlélte.

Ha nem talál el létfontosságú területet akkor volt probléma, nincs probléma.

2011. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk az lehet, hogy a területtől függ.

És akkor a halánték meg a szájba a fegyvercső pont olyan területre irányul ami halálos...

Igen, így elképzelhető.

2011. jan. 14. 21:49
 4/19 anonim ***** válasza:

Igazából semmi sem garancia. Akárhogyan is próbálja az ember magát fejbe lőni akkor is benne van a pakliban, hogy pl gellert kap a golyó.

Én láttam már olyat, hogy valaki szépen bekapta a puskát, lőtt egyet... és még él.

2011. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Láttál?


Gellert nem kaphat akkora távon, gyakorlatilag a célhoz van nyomva a cső.


Ilyen esetben a célterületet eltalálja.

2011. jan. 15. 11:03
 6/19 anonim ***** válasza:
Láttam. És kaphat gellert.
2011. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A merénylő biztos nem került olyan közel a politikushoz, hogy tarkón lője. A golyó sem biztos, hogy átrepült az agyán, hanem lehet, hogy az orvosok szedték ki.

Szerencsésen túlélte, de a látása károsodott.

2011. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Phoney ***** válasza:

Egy filmben azt mondta egy rendőr, hogy sose a halántékodhoz tartsd a pisztolyt, mert azt túl lehet élni, hanem a szádon keresztül kell:P


Egyébként nem annyira ritka a fejlövés túlélése (a II. vh-ban pl még arányaiban többen élték túl, mint a haslövést), és az egész agy sem létszükség az élethez.

2011. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha csodálkozol ezen, akkor még nem olvastad 50cent tragédiáját :)))
2011. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó (84%) olv-társnak (meg a filmben elhangzottaknak) van igaza. A szájba dugott fegyverből kiszabaduló gázok marha nagy nyomát is okoznak, a golyó pedig roncsolja az életfontosságú agytörzset. Szinte 100%-os az elhalálozás.


A halántéknál elsütött fegyver...nos, az két esélyes. Én (foglalkozásomnál fogva) láttam olyan (volt) rendőrt, aki így akart öngyi. lenni. Amikor elsütötte a fegyvert, az kissé előrefelé, a szemgolyó felé irányult. Az eredmény az lett, hogy odalett a jobb szeme, az agy homloklebenyének egy része (ami nem életfontosságú), az arc és homlokcsont egy része. Testileg túlélte, de vegetált, élete végéig 24 órás ápolásra szorult. Talán jobban járt volna, ha sikerül...

2011. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!