Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy komolyabb bajom...

Lehet hogy komolyabb bajom van a gerincemmel, vagy ez tényleg "normális"?

Figyelt kérdés

Szóval elég csúnya gerincferdülésem van. Kellett volna fűzőt is hordanom, de azt nem akartam (azt hiszem mai fejjel sem akarnám). Viszont az utóbbi időben nagyon sokszor van, hogy a hátamból kisugárzik a fájdalom. Általában a lábamba. Ez legtöbbször szúró fájdalmat jelent, viszont volt már olyan is, hogy "elzsibbadt" a lábam. Egyszerűen nem éreztem, hogy ráléptem, hogy rajta állok. Kicsit magam alá is csuklott emiatt. De ez még csak 3szor volt az elmúlt egy hónapban, szóval nem túl sűrűn van. Én úgy gondolom, hogy ez normális. Emlékszem anyum is mindig mondta, hogy egész fiatal kora óta (kb. 30) rendszeresen fájt a dereka, meg ilyesmi. De a barátom aggódik értem. Azzal érvel, hogy 21 évesen ez egyáltalán nem normális. Anyum kb. 50 évesen jutott el oda, hogy sérve lett, műteni kellett. Erre fel is vagyok készülve, hogy előbb-utóbb eljön az én időm is, de szerintem ami most van, az még egyáltalán nem súlyos.

De kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Mutassam orvosnak, vagy ne? Ti már tapasztaltatok ilyet? Voltatok vele orvosnál?


2011. jan. 29. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz és igen, lehet azért, mert nem viseltél fűzőt.
2011. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg orvosnak, és kezdj el tenni valamit a gerincedért, mert nem lesz jó vége...
2011. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, tök normális, hogy 21 évesen tropa a gerinced, összecsuklik alattad a lábad...ahelyett, hogy viselted volna a fűzőt 2 évig és jártál volna gerinctornára...
2011. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem hiszem, hogy normális. Vszínűleg nyomódik vmilyen ideged a gerincferdülés miatt. El kellene menned orvoshoz.
2011. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csöppet sem normális. Remélem, jársz úszni rendszeresen! A kisugárzó fájdalmat, ha idegbecsípődés okozza, gyógymasszázzsal meg lehet javítani, illetve a masszázs segít karbantartani az izmokat általában is, és ezáltal csökkenti a fájdalmat, illetve elősegíti a normálisabb tartást. Ha érdekel, írjál, de az orvoslátogatást ez nem pótolja!


Gyógymasszőr

2011. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!