Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy vérrög van a...

Lehet, hogy vérrög van a lábamban?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hete kificamodott két lábközépcsontom, de nem mentem el orvoshoz, mert nem sok időm volt rá így vizsgaidőszakban. Hallottam, h ilyenkor véralvadásgátlót szoktak adni a a sérültnek, ezért következtetek a trombózisra, mert csak úgy elkezdtek zsibbadni a lábujjaim, pedig nem is voltak olyan helyzetben, h elzsibbadjanak.
2011. jan. 30. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Zsibbadhat attól is, hogy a szövetek között felgyűlt folyadék nyomja az idegeket.


A vizsgaidőszaknak vége, irány az orvos!

2011. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne gondolj rémeket rögtön, mindenesetre mindenképpen irány az orvos, nézesd meg hogy minden rendben van-e. Trombinak sok jele van
2011. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ne várj a vizsgaidőszak végéig! a bealvadt vér tényleg veszélyes lehet, bármikor lehet egy embólia!!

nem ijesztgetni akarlak, de nem véleltlenül adják a véralvadásgátlót.

2011. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nekem még nincs vége, ez az elténél tovább tart, nekem pontosan feb 3-ig. holnap is sejttan vizsgám van, csak ak megyek el orvoshoz, hogyha a lábam a tét.


teljesen be voltam szarva, melegvíz alá nyomattam, minden lábujjam vörös lett, kivéve 2...hát kösssz, megvan honnan kell majd levágni a lábamból.


nyomtam egylábas guggolásokat, meg ugráltam össze-vissza, szerencsére abba a 2-be is jutott vér, úgyhogy egy időre megnyugodtam.


de mi lehetett a baj? és ez visszatérhet?

2011. jan. 30. 19:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizony, a lábad a tét. De lehet, hogy csak térd alatt. Ha szerencséd van.
2011. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszer én is azt hittem, hogy trombózis van a lábamba, nagyon fájt, a lábujjaimat meg nem éreztem. Persze gyorsan utána néztem a dolgoknak, a trombózisnak látható jelei vannak, belilul durván az egész, és elkezd haladni felfelé... Nyugodj meg, csak a ficam okozza a problémát, egyébként azom is volt már, nekem is be volt dagadva meg fájt, zsibbadt, biztos nyomás alá került egy ideg. Egyébként én nem kaptam az orvostól alvadásgátlót. Jobbulást kívánok kedves kérdező!
2011. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sejttan vizsga? Akkor biológiát tanulsz? Akkor nem kéne meleg vízzel "gyógyítani" a lábadat ilyen helyzetben, az ugyanis hasznos biztos nem lesz.
2011. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

elsőévesként nem vagyok a vérrögök nagy szaktudója, de azt tudom, hogy a lábfejben nem olyan jó a vérkeringés, ezért ha felmelegítem, ak máris jobb lesz, hiszen az erek kitágulnak, a vérrögöt elintéző anyagok hamarabb és nagyobb mennyiségben kerülnek oda, emellett csináltam pár testmozgást, és el is múlt a zsibbadás.


h tényleg vannak-e vérrögöt eltakarító anyagok, azt nem tudom, de arra gondoltam, hogyha az ereim kitágulnak, a vérrög tovább halad egy olyan hajszálérhez, ahol nem csinál nagy kárt, mert a környező erek ellátják már az adott területet.


utánnanéztem a természetes véralvadásgátlóknak, pont volt itthon zabpehely és dió, abból majdnem hányásig zabáltam magam, tudom nem olyan hatásosak, de inkább jav

2011. jan. 30. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy mozgással a vérrög (ha van) valóban elindulhat, és kiköthet olyan helyen is, ahol nagyon nem akarnád, mert életveszélyt okoz.


Szövetek között fegyűlt folyadék (ficam végett)= zsibbadó láb.


Időpontkérés az orvostól - tanulnivaló a kézben, amíg a sorunkra várunk - orvosnak láb megmutat.

2011. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajátmaga kezel. Láb lefűrészel. Vizsga lehet így is.
2011. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!