Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfáztam, ihatok frissen...

Megfáztam, ihatok frissen facsart grépfrútlevet, ha gyógyszert is szedek? (Neocitran) A grépfrút állítólag veszélyes mértékben felerősítheti egyes gyógyszerek hatását.

Figyelt kérdés

Estére szeretnék a lehető legjobb formába kerülni, a körlményekhez képest...Itt egy cikk, ami alapján feltettem ezt a kérdést:

[link]


2011. febr. 5. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
én túléltem ezt a kombinációt ;)
2011. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nah, ez bíztató:D akkor sztem én is bevállalom:)
2011. febr. 5. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

En bevallom, hogy nem nagyon erdekelnek ezek az irasok, mivel volt egy idoszak, amikor az emberek szalonnat ettek, s melle paradicsomot es z.paprikat, hagymat vagy uborkat es egeszsegesebbek voltak, mint ma pl.

Aztan jott egy uj idoszak, amikor kifejezetten karosnak neveztek a szalonat, sot meg a paradicsomot is, mivel az egyik tul zsiros, a masiknak tul sok a savtartalma es viztartalma stb.

Bevallom, hogy En mindig figyelemmel kisertem ezeket az irasokat, de nem mindig fogadtam el azt, amit leirtak. Tehat En a mai napig is azt eszem, ami jol esik, de ami nagyon fontos, hogy frisset eszem es nem tartositott szereket, es igyekszem egeszseges eletmodot folytatni.

Jarvanyos idoszakban kifejezetten ajanlott a grepfrutle fogyasztasa, mivel felkeszithetjuk a szervezetunket a korokozok tamadasaival szemben.

Keszithetsz gyogynovenyteat pl. zsalyat, citromfuvet vagy csalanbol es ugy keszited el az italodat, hogy fele-fele aranyban keszitesz ivolet. Tehat fele gy.le, es fele a tea majd mezzel edesited.

Petrezselyem zold es v.hagymabol is keszithetsz teat es mezzel edesited, es aztan fogyaszthatod onallo juckent a grafuitot. Nem hinnem, hogy artalmas lenne, hiszen nem szenvedsz mas betegsegben, igy nem szedsz mas gyogyszereket, s igy nem is lesz veszelyes.

Egyebkent amikor egy betegseget kezelnek, akkor altalaban mindig felhivjak a betegnek a figyelmet arra, hogy mit nem szabad fogyasztani, s mit ajanlatos es nem veletlenul, ezt a cikk is alatamasztja.

jobbulast!

2011. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!