Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 doboz cigi elszívásától,...

1 doboz cigi elszívásától, lehetek függő? 20 éves vagyok, soha egy szál cigit nem szívtam még el, de most úgy kipróbálnám. A barátaim szerint nagyon jó akkor, ha ideges stresszes az ember, mert nyugtató hatása van. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen szál után is lehetsz függő.


Ne próbáld ki sosem,mert nem fogsz tudni leszokni róla.Rengeteg kidobott pénz,és tönkreteszi az egészséged.

2011. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
20 évesen ennyi eszed van, komolyan...
2011. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rám semmilyen nyugtató hatása nem volt. Különben az élettani hatása pont az ellenkezőjét engedi feltételezni...

2-3 évig dohányoztam (18 éves korom után), de semmi érzékelhető haszna nem volt. Mellékcselekvés volt az ivás mellé. :D

Ha elég erősnek érzed magad, ki se próbáld. Hidd el, hogy nem éri meg.


23/F

2011. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugtató hatása van, mert függőséget elégít ki.


Ha stresszoldásra, nyugtatásra vágysz, igyál inkább gyógynövény-teákat, jógázz, sportolj, mozogj! Ezek azért jók, mert nem rákkeltők, mint a cigizés, sőt, egészségesebbé is tesznek! ;)

2011. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ne próbáld ki nem éri meg, én másfél év dohányzás után most próbálom abbahagyni, nem egyszerű. örülj h nem próbáltad és ne légy kíváncsi, nagyon rosszul jársz hidd el.

amm igen tényleg megnyugtat, izomlazító hatása van, meg könnyebben szarsz tőle. De egyébként büdös, drága, és rohadtul káros. Ne próbáld ki, én azt mondom.

2011. febr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az a gond, hogy előre nem tudhatod, hogyan is reagálsz rá. Lehet, hogy nem tudsz rászokni, mert egyből megundorodsz tőle (a szerencsés párom így járt), és az is lehet, hogy bejön és rászoksz, mint én.

Én most átkozom az első szál cigimet, és magamat, mikor meggyújtottam, mert babát várok, és rohadt nehéz távol tartani magam tőle.

A dohányos ember azt gondolja, mekkora szabadság, akkor rágyújtani, amikor csak akar, és csak most érzem, hogy ez igazából mekkora rabság.

2011. febr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Cory Rose válasza:

Volt hogy elszívtam majdnem egy dobozt is egy éjszaka alatt, meg bulikban szinte mindig cigizek, de amúgy mikor itthon vagyok, sosem érzek rá kényszert hogy rágyújtsak, eszembe sem jut hogy van cigim..

Szóval nem feltétlen leszel tőle függő, ahhoz inkább az kéne, hogy napi rendszerességgel elkezdj cigizni.

2011. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 404 ***** válasza:
100%
Igen
2011. febr. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Én már szívtam párszor cigit, de nem tudnék rászokni, mert undorító íze van:D De barátom pl. az első után rákapott, neki tökre ízlik.

Szerintem inkább hagyd a fenébe:)

2011. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Yehudina ***** válasza:
Rászokni könnyebb, mint leszokni róla, még akkor is, ha először majd' elhánnya magát tőle az ember. Aztán amikor rászokott és látja a torokrákban szenvedő közeli hozzátartozóját, le akar szokni róla, mert az valami szörnyú látvány, amikor a drága, szeretett családtag torokmetszés után nem tud beszélni, nem tud enni, nem tud inni, csak egyre jobban szenved, majd keserves kínok között meghal. Utolsó mondataiban elátkozza azt a percet, amikor először rágyújtott, mert mások dohányoztak és ő sem akart lemaradni, kisfiúnak látszani. Hát ilyen kilátások vannak a dohányzásra rászokott embereknél. De lehet más is. Pl. egyik osztálytársam soha nem dohányzott, mégis tüdőrákban halt meg 32 éves korában, mert körülötte a munkahelyén mindenki cigizett. Hiába kérte a kollegáit, hogy menjenek ki a folyosóra dohányozni, kinevették és "kis mimózának" csúfolták. Először amikor terhes lett, a gyereke ment el, utána ő lett beteg és meg is halt. Hát ilyen kilátások elé néz az, aki gondolkodás nélkül, csak úgy flancból, mert mások is dohányoznak, ő sem akar lemaradni. Üdv.: Yehudina
2013. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!