Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kilehet nőni a diszlexiát és...

Kilehet nőni a diszlexiát és a diszgráfiát?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és nagyon idegesit hogy mások megjegyzik hogy milyen szörnyű a helyesírásom.

Lassan már annyira kellemetlen hogy már írni sem merek senkinek semmit mert "uhhh mit gondolhat rolam?" biztos azt hiszi hogy "mekkora egy paraszt lehet hogy nem tud helyesen írni"!


Fogadni mernék ebbe a pár sorban is rengeteg hiba van, amit észre sem veszek! :S


2011. febr. 8. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
te, ha ilyen a helyesírásod, nincs mit szégyellned ;)
2011. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
diszgrafiaval diagnosztizaltak, vagy csak siman rettenetes az irasod?
2011. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy ki lehet-e nőni, de mindegy is. A diszgráfia csak azt jelenti, hogy nehezebben tanulod meg ezeket a dolgokat. De meg tudod tanulni. Senkibe nincs belekódolva, hogy képtelen rá.

Egyszerűen vedd végig a dolgokat, gyakorolj, helyesírás-ellenőrzővel ellenőrizd magad és idővel meg fogod tanulni.

Ja és olvass minél többet. De ne internetet, az csak ront a helyzeten, hanem lektorált könyveket.

2011. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szavakat helyesen írtad. Egyetlen hiba az,hogy a hogy előtt nem tettél vesszőt.

Ez egyáltalán nem vészes. Sok olyan szöveget láttam már ezen az oldalon,ahol alapvető hibákkal írnak.

Ha mindig így írsz,akkor nincs veled nagy baj.

2011. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy ebbe a kérdésben nincs hiba (vagy kevés), de néha olyan alapvető szavakat rontok el ami nagyon ciki!

Némelyik szónál ugy gondolkodok egy percet hogy hogyan is kell leírni? Ha nem tudom akkor inkább másképp fogalamzom meg a mondatot amit leakarok írni! :)


Valamelyik nap rámszoltak hogy a tölem és a nálam szót nem 2 L-el írjuk! Marhára ciki volt, és teljesen rosszul éreztem magam, mert belegondoltam hogy "Te jó Isten vajon hány embernek írhattam ezt a 2 szót 2 L-l!"


Olvasni nem nagyon szeretek mert az hogy megértsem hogy mit is olvasok az is nehezen megy ez miatt!

De ugy vélem nincs más megoldás, minnél többet kell olvasnom.


Azért köszönöm a véleményeket!

Mindenkinek megy egy zöld kezecske! (értékelés).

2011. febr. 8. 20:33
 6/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:02


Kiskoromban jártam rengetegszer fejlesztésre!

Általános Iskolát kisegítő iskolába jártam ki, ahol ilyen gyerekekkel foglalkoznak és lassabban, jobban áttanulmányozva tanulnak.

Aztán átmentem középiskolába ahol ugyebár normális szinten tanulnak, de az már nagyon nehéz volt.

Matekbol, Bioszbol, Kémiábol,ANGOLBOL majdnem meghúztak, de sikerült a vizsgám.

Szerettem volna érettségire menni, továbbtanulni jobb szakmát, egyetem stb. hogy megalapozzam a jövöm, de akkora kihívás számomra ez a normál szintű tanulás hogy nem menne és minden tanulás kínszenvedés! :S

2011. febr. 8. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:

20:02 vagyok

Nem lehet kinoni, de ne keseredj el, szerintem a fejlesztesek megtettek a hatasukat, nem irsz borzasztoan helytelenul, szerintem akkor hibazol gyakrabban, ha faradt vagy. Ne torodj masokkal, ez nem a te hibad:)

2011. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, nagyon rendes töled! :)
2011. febr. 8. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a probléma. Diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia. Minden együtt.


Egyetlen dolog, ami segít, a szorgalom. Ha és a pozitív hozzáállás, humorérzék és egy kis rafinéria.


Szorgalom, mert úgy kell bemagolnod az anyanyelved szabályait, mint ha idegen nyelvet tanulnál. És tudatosan figyelni rá mindig és mindig. És rengeteget gyakorolnod.


Pozitív hozzáállás: kell tudnod, hogy lehet, hogy ebben rosszabb vagy másoknál, de egyéb dolgokban sokkal ügyesebb. Én pl. sok sok kudarc majd felmentés után külföldön jöttem rá, hogy sokkal gyorsabban tanulok hallás után idegen nyelvet mint mások. (az más dolog, hogy nem tudom leírni :S)


Humorérzék: mert ha két sorral lejjebb ugrasz a szakácskönyvben, vagy félreolvasod egy fűszer nevét és valami érdekeset kreálsz így a konyhában, kell tudnod nevetni magadon, különben befordulsz.


És a rafinéria: helyesírás ellenőrző és nyomtató. Én mindent számítógépen csinálok. Mindent amit lehet a gépen írok meg.



A diszkalkulia egy nehéz kérdés volt nekem, de ezt is megoldottam, saját módszereket dolgoztam ki a számolásra, és mindig van nálam papír, toll a munkahelyemen, és így a saját módszeremmel nyomon tudok követni mindent. Meg persze nem árt egy jó naptár vagy napló, mert mi könnyen összekeverjük mi mi után történt, eltévedünk az idővonalon.

2011. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én régen diszlexiás voltam, de nem túl erősen némiképp talán ki is nőttem, vagy tanulással kiküszöböltem. Nekem inkább az olvasással van gondom, a b meg d -nél gyakran le kell írnom magamban a betűt, írásban olyanokat vétek, hogy mondjuk a d-t nem felfele húzom, hanem lekanyarítom g-nek. Egyébként itt aláhúzza ha rosszul írsz valamit, szóval ha átfutod az írtakat akkor hamar kiderül ha elrontottál valamit. Én inkább írnék rosszul, minthogy félreolvassam a szavakat. Pl ma érettségi feladatot oldottam, azt olvastam, hogy az ötödik napon, mikor az ötvenedik volt, aztán az ötvenegyedik napon helyett először ötvenedik napot majd ötvennegyedik napot olvastam (és ezekre úgy jöttem rá hogy kb 3x megnéztem a megoldó kulcsot) -.- Azért ilyenen bukni pár pontot elég gáz lesz :D

Ja és nem olyan nagy gáz, szólsz ha írsz valakinek, hogy bocsi de diszgráfiám van és nem néz parasztnak nekem is van ilyen osztálytársam

2013. máj. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!